Seçim maratonuna güzel bir haberle ara verelim. Birlik ve beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacımız olan şu günlerde “İyi şeyler de oluyor!” dedirten, yüz güldüren işler yapılıyor. Bakın...

   Seçim maratonuna güzel bir haberle ara verelim. Birlik ve beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacımız olan şu günlerde “İyi şeyler de oluyor!” dedirten, yüz güldüren işler yapılıyor. Bakınız, “Bir kitapla bin hayat değişir” diyerek yola çıkan İzmir Kitap Gönüllüleri (İZKİTAP) 6 Şubat Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli depremlerin vurduğu 11 ilde tam 50 konteyner kütüphane kuruyor. Yayalım bu güzel haberi.
    Bölgede okuma alışkanlığını yaygınlaştırmayı amaçladıklarını anlatan İZKİTAP kurucusu Mesut Tim, “Okuma yazma becerilerini geliştirmek, eğitime destek olmak, zihinsel sağlığın korunmasına katkı koymak istiyoruz. Sıkıntılı süreçlerinde vatandaşlarımızın biraz olsun rahatlamalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz.” diyor.
FIRSAT NOKTASI OLACAK
    Tim, Türkiye'nin 7 bölgesi 15 ilinde 17 yılda 49 köy kütüphanesi kurmuş. Bunu da destekleriz, değil mi? Hem çocuklara hem yetişkinlere ilaç gibi gelecek bir  proje bence. Kitapların eşsiz birer hazine olduğuna inandıklarını anlatan Tim, bağış beklediklerini şöyle anlatıyor: “Okuma alışkanlığına sahip olmak, kişisel gelişim ve başarı için önemli. Deprem bölgesi için hedeflediğimiz kütüphanelerin özellikle çocuklar ve gençler için fırsata dönüşecek noktalar olacağını düşünüyoruz. Duyarlı dostları, okudukları kitapları bağışlaması, bizimle çalışması için bekliyoruz.”
OYUN DA VAR OYUNCAK DA
  Projenin, yaz sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanıyor. Kütüphanelerin ismi ‘Atatürk Çocukları Kütüphanesi’ olacak. Atatürk kitapları, çocuk kitapları, yerli ve yabancı romanlar, araştırma - inceleme, şiir, gezi, doğa bilim, edebiyat dergileri, din, dil bilim kitapları, sınav kitapları, ingilizce kitaplar yer alacak. Sadece kitap değil, kütüphanelerde oyun ve oyuncak dolapları da bulunacak.
 DEPO KARŞIYAKA'DA
   Depremin yaralarını saracak projeye az çok demeden mutlaka katkı koyalım. Ayrıca bu dayanışmayı tüm kitap kurtlarına duyuralım. İzmir merkezli çalışmanın detayları şöyle: Kitap, akıl-zeka oyunları ve oyuncak bağışlarınızı gönderebilirsiniz.
Kitapların tasnifi ve depolanması için yardımsever tarafından Karşıyaka Egepark'ta 250 metrekarelik bir depo İZKİTAP'a ücretsiz olarak tahsis edildi.
NASIL BAĞIŞ YAPILIR?
?Kitapları depoya götürebilirsiniz.
?İzmir içindeyseniz kapıdan teslim edebilirsiniz.
?Yurtiçi Kargo' dan "7934 67627" sözleşme numarası ile gönderebilirsiniz.
?Bilgi için: 0 533 030 91 00