in ,

Başkan Başdaş’dan dayanışma çağrısı!

Başdaş, korona virüs salgınının Türkiye’de görüldüğü ilk günden bu yana yaşlılar, gençler, hastalara pek çok yardımda bulunduklarını belirtti

sait-basdas-konakin-bizi-denemesi-sart

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, korona virüs salgınının Türkiye’de görüldüğü ilk günden bu yana yaşlılar, gençler, hastalara pek çok yardımda bulunduklarını belirtti. Batının sağlık sisteminin sınıfta kaldığını hatırlatan Başdaş, toplamda konak ilçesinde 65 yaş üstü 4 bin 500 kişiye ulaştığını belirtti. Yardım yapmak için yönetici makamında bulunan kimsenin bahane üretmemesi gerektiğini söyleyen Başdaş, “ Yardım etmek için birden çok bahanemiz var. Bizler 800 vatandaşımıza erzak ve gıda yardımı yaptık. 200 vatandaşımız da maaş gibi konular dolayısıyla bizlerden destek talep ettiler. En önemlisi biz yardımlarımızı yaparken hiç bir şekilde insan ayrımı yapmıyoruz. Birde bunun yanında gençlerle kitap okuyoruz kampanyası başlattık ve her akşam kızlarımla kitap okurken fotoğrafıma yorum yaparak paylaşılmasını istemiştim. Katılım oldu. Bu çok önemli benim için. Güzel bir gelecek için kitap okumak çok önemli. Gençler bizlerin geleceği” dedi.

“ÖRNEK ALINMALI”

Yaşanan salgının siyasi bir konu olmadığını belirten Başdaş, “Yardımlaşma ve dayanışmanın had safhaya çıkarılması gereken bir dönemden geçiyoruz. Ortada tüm bunları gözardı eden bir yerel yönetim anlayışı var. Ortada görünen acil bir durum var. Ama bir bakıyorsunuz ki kendi üyeleri ağırlıklı çalışıyorlar. Oysa kim olduğuna bakılmadan yardım edilmeli. Bunu hep söylüyoruz. Vatandaşlarımız bizleri arıyor ve böyle belediyecilik anlayışı olur mu diye sitem ediyorlar. Bizler her zaman vatandaşımıza desteklerimizi vermeye devam edeceğiz. Maske ihtiyacı olanlar bizlere ulaşabilirler. Yardımlaşma kampanyalarını siyasal zeminde yürütmeye çalışanlara da şu çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen gidin AK Partili belediyelerimizi örnek alın. Hiçbir vatandaşı ayırt etmeksizin tüm ihtiyaç sahibi olanlara her daim ulaşıyorlar” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

uzmandan-aciklama-koronavirus-hastasi-oldugunda-ten-rengini-neden-degisiyor

Uzmandan açıklama: Koronavirüs hastası olduğunda ten rengini neden değişiyor?

izmirde-23-nisan-hediyesi

İzmir Büyükşehir’den 23 Nisan hediyesi