Gol deyip, top deyip geçme, onların da bir hikayesi var. Yuvarlaktır, her şeyi belirleyen de odur, bir de 12 santimetre kalınlığındaki çizgi. Dönen, devri daim olan hayatın çizgisini unutmadan. Düşünm...

Gol deyip, top deyip geçme, onların da bir hikayesi var. Yuvarlaktır, her şeyi belirleyen de odur, bir de 12 santimetre kalınlığındaki çizgi. Dönen, devri daim olan hayatın çizgisini unutmadan. Düşünmek gerek. Yaşamda her şeyin bir felsefesi, nasibi kısmeti var, iç içe. Nerden nereye. Öyle bir olay yaşadık ki. Alt tarafı sadece bir oyun ve kuralları olan futboldan. Abartmaya da küçümsemeye de gerek yok. Gazeteler efsane kulüplerimize yer vermese de. Maçı, sonucu bile yazmasa da. KentHaber, WorldTürk ile AmatörLigHaber ortak canlı yayın yaptı, BAL Play-Out'ta. Ozan Özerdem teknikte, Hakan Horata maç anlatımıyla, Yahya Bayram ile Zeki Yalçınkaya yorumlarıyla heyecan ve renk kattı, ilgilerinden ötürü bir spor sever olarak teşekkür ediyorum. 4 güzide kulübümüzün takımlarının buralarda ne işi var ki derken. Neyse 4.Lig geliyor, her şey değişecek. Küçükoğullarından ailesi enseyi karartmayın. Nurlar ışıklar içinde kalsın takip ediyordur Tatlı Mustafa hocam güzel haber bekliyordur. Farkındayız. Kaptan Ege'nin de dedesi. Hep birlikte başaracağız, İzmir için. Ege'nin tribünlere attığı topu Can, öperek geri verdi. İlk ve son dokunanlar. Torunlar yani, dedelere minnetle.

BAŞIN ÖNE EĞİLMESİN YEŞİLOVA

Final maçlarına, gitmedim, gidemedim. Bilgisayardan Youtube'dan izledim. Öyle bir olay yaşandı ki. Dakika 58. Yeşilova'nın takım kaptanı Ege Küçükoğullarından topu tribünlere yollayarak atağı savuşturdu. Ekranda pür dikkat izliyorum. Top kamera seviyesini geçti, basamakların en üstüne çıktı, elden ele alta indi. Hiç oturmadı, kıpır kıpırdı. Topu verdiler kalın demir kenarlığın yanına gitti. Birden görüntünün altında kaldı. Tam olarak göremedim, 1-2 saniye geçti, topu saha kenarına, taç hattına verdi. Topu saklamak vermemek yerine, zaman lazım. Bir şey oldu, kısa sürede hissettim, emin değilim göremedim. Yanındakiler alkışladı, bir şeyler söyledi. O da elleriyle eyvallah işareti yaptı Eşrefpaşalı ne de olsa. Sanırım topu öptü de verdi. O da gitti gol oldu, tarihi gol. Rastlantı, denk geliş vardır, tesadüf başka bir şey. Ona inanmam.

FAHRİ, TAHİR, SEFER; GOL

Dakika 59.36. Hemen kullandı taç atışını Mehmet Fahri Yılmaz. Biraz ilerideki Kaan Tahir Çakar'a O da soldan enfes bir orta, Sefer Sever çaktı kafayı, top ağlarda. İzmirspor sevindi Yeşilova üzüldü. Böyle olmasaydı keşke, birbirlerine denk gelmeseydiler. Yıllardır, akşam yediğimi sabah olunca unutsam da. İsim ve sima hafızam şükürler olsun iyidir. Ee serde muhabirlik, özel haber çıkarma sevdası, farkında olma boş vermeme ruhu var. Ortada bir şey var. Biz böyle yetiştirildik. Kafamda yazdım bile; 'Öptü gol oldu'. Haberi asıl konusu ama. Öptü mü topu, dilekte bulunarak mı verdi. Emin olmak, doğruyu yazmak gerek.

KÜÇÜKOĞULLARINDAN İLE KUMAŞDERE AİLESİ

Merak işte, kediye zarar verir. Ama insanı yaşatır, böylesi merak o da. Dedikodu tarzı değil. Maça giden sevdiklerimi Ali Kıray'ı Fatih Karaağaç'ı Yılmaz Özlahlan'ı aradım. O anı yakalamalıydım. Öptü mü öpmedi mi, öptüyse kim ? Öpmediyse öptü yazamam, başka şekilde, ama doğru haliyle halletmek gerek. Tanır gibi oldum. Cüssesinden, yapısından tanır gibi oldum. Evet evet Can olmalıydı Can Kumaşdere. İzleri takip ettim. Görüştüm o Can. Evet Can. 'Öptüm abi' demesin mi ? Haberime ödül verilmiş gibi sevindim. Peki Can kim ? Bozyaka'da evleri vardı, babaannesinin, dedesinin Narlık Durağı'nda. Evin yanında da koskoca yüksel gerilim hattı. Can yoktu daha. Az suyunu içmedim, ekmeğini yemedim. Üstü zeytin yağlı, siyah zeytinli mis gibi kokan tarhana çorbası. Hala damağımda, hafızamda. Babaanne Fatma Kumaşdere, dede Mithat Kumaşdere. Mithat amcam işçi, emekçi, usta boyacı. Helalinden kazanır, yer yedirirdi. Koca evi tek başına boyar, o günkü şartlarda hem de yere damlasını dökmez, saçmazdı. Tertemiz bırakırdı, Allah gani gani rahmet eylesin. Haram nedir bilmezdi, helalinden büyüttü sevgili kardeşlerim Ahmet ile Nihat'ı. Ahmet Kumaşdere, Ayşe ile evlendi Aslı doğdu. O zamanlar ufacıktı Nihat Kumaşdere Ebru ile evlendi ve işte İzmirspor sevdalısı Can Kumaşdere dünyaya geldi. Nerden nereye değil mi ? Hayat bu işte. Nesiller boyu süren ekmek davası, umut, sonuç ortada. Alın teriyle, yanlış yollara sapmadan kazananlara selam olsun, iyi ki varsınız.