Menderes’de yarışa Gümüşoğlu’da girdi Menderes’de yarışa Gümüşoğlu’da girdi

Memduh Güney / EGE TELGRAF- Kemalpaşa’nın tanınan simalarından Dr. Erol Pektaş, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Aday adaylığı açıklamasını Ege Telgraf TV’de yapan Pektaş, “Kemalpaşa için en iyi aday benim” iddiasında bulundu.

İlçede uzun yıllar hekimlik ve ilçe sağlık müdürlüğü yapan Pektaş, siyasete insanların yarınlarına umut olabilmek için başladığının altını çizdi. Pektaş, “Hekimlikle farklı alanlarda hiçbir kurumun yapamayacağı başarılara da imza attık ama siyaset doğrudan insana dokunan bir arena. Bu sebeple bu alanı doğru kullanan insanların elinde olduğu zaman insanların sağlık sorunlarının da önüne geçebilecek projeler ürettiğimiz zaman bizlere çok az iş düşecek. Kemalpaşa’da sağlığı risk altına alan birçok faktör var. Eğitim, sağlık, spor, sanat, yaşam, çevre alanlarında çok ciddi sorunlar var. Siz eğer burada bu problemleri kalıcı hale getirdiyseniz ve sorun çözülmüyorsa o zaman siyaset bir yerlerde sekteye uğramıştır, doğru insanların elinde değildir. Biz bu anlamda Kemalpaşa’ya katkı koymak adına, toplumun temel sorunlarını en ince ayrıntısına kadar bilen insanlarız. Toplumun temel sorunlarını biliyoruz. Ben kendi adıma Kemalpaşa’nın birçok sorununu içselleştirmiş biriyim. Ben de o sorunlardan geçerek buralara geldim” dedi.

43c787d0-17ce-4dd8-88e3-1a275e2895ea

‘KATKI SUNMAK İÇİN VARIM’

“Eğer bu aday adaylığı sürecinde halka sorularak, anket yapılarak, partililere sorularak araştırma yapılırsa aday olacağımdan eminim” sözleriyle devam eden Pektaş, “Tercih ne olursa olsun ben CHP’ye katkı sunmaya ve onlar için çalışmaya varım. Bunu kişiselleştirmiyorum. Ben bir Kemalpaşalı olarak; Kemalpaşa’nın kendi değerleriyle yönetileceğine ve yönetilmesi gerektiğine, kendi içerisindeki birikimlerinin buna yeterli olduğuna inanlardanım, umarım bu süreci doğru bir şekilde aşarız. Başta ilçe başkanımız ve tüm ekibinin de talep ettiği ön seçimler maalesef yetişmedi. Doğru kararların verileceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kemalpaşa’da ilçeye yaptığı hizmetlerle herkesin kalbinde bir yeri olduğunun da altını çizen Pektaş, “Kemalpaşa eğer doğru insanlar tarafından yönetilecekse ben buradayım. Kemalpaşa’da CHP’nin bayrağını dikecek güçte bir adamım, doğru adayım. Boş vaatlerle değil, insana dokunacak, ilçenin temel sorunlarını çözecek bir anlayışa sahibim. İnsana değer verirseniz insanı yaşatmak için çok proje üretirsiniz. Bugüne kadar yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” diye konuştu.

Kaynak: EGE TELGRAF