in ,

Cumhurbaşkanı’ndan öğrenci affı müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda “öğrenci affı” kanun teklifini, gelecek günlerde TBMM’nin takdirine sunacaklarını açıkladı

cumhurbaskanindan-ogrenci-affi-mujdesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, milletvekillerine, TBMM’nin komisyon ve Genel Kurul faaliyetlerinde başarılar diledi.

AK Parti’nin Adana’da gerçekleştirdiği Gençlik Şöleni’ndeki coşkunun, partisinin gençlerle arasındaki güçlü köprüyü görmelerine imkan sağladığını dile getiren Erdoğan, tüm gençlere bir müjde vermek istediğini söyledi. Erdoğan, şunları kaydetti: “Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve kamuoyunda ‘öğrenci affı’ diye bilinen teklifi, önümüzdeki günlerde Meclis’imizin takdirine sunuyoruz. Bu teklif, lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilerimizden eğitimlerini bırakmak mecburiyetinde kalanlara, belirli şartlarda okullarına dönüş yolunu açıyor. Yüksek öğrenimlerini tamamlamak isteyen gençlerimize yeni bir fırsat tanıyacak bu teklifin şimdiden tüm öğrencilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, Efes 2022 tatbikatı vesilesiyle gittiği İzmir’de hem Ege’deki gelişmelerle ilgili mesajlarını muhataplarına tüm açıklığıyla ilettiğini hem de İzmir teşkilatlarıyla bir araya geldiğini belirterek, şunları kaydetti: “Tarihte hep olduğu gibi birileri tarafından şımartılarak üzerimize salınan Yunanistan üzerinden ülkemize karşı oynanan oyunun farkındayız. Sorun, Yunanistan’ın bu oyunun farkında olmaması veya bu oyunun gönüllü figüranlığına soyunmasıdır. Biz, bölgemizde ve dünyada, küresel siyasi, ekonomik, askeri bir güç olarak varlığımızı tahkim ederek hep sürdüreceğiz. Ama onlar bu kafayla üç otuz yevmiyeye çalışan figüranlıktan öteye geçemeyeceklerdir. Sağ olsun İzmir teşkilatımız da İl Danışma toplantımızdaki coşkusuyla bu mesajlarımıza çok güzel destek oldu.” Sel felaketleri ile ilgili CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanlarına eleştirilerde de bulunan Erdoğan, “Sel felaketlerinde İzmir’in, İstanbul’un halini gördük…. Herhangi bir altyapı çalışmaları var mı? Bakıyorsunuz biri (İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu) Bodrum’da seyahatte, diğeri (Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş) Eskişehir’de seyahatte, diğerinin (İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i kastederek) nerede olduğu belli değil. Bunların derdi hizmet değil. Bunların vatan için aşk için koşmaya dertleri yok” dedi. (AA)

esnaf--a-fsturw-destegi

İzmirli esnafa e-fatura desteği

Traktörden düşen çocuk hayatını kaybetti