Zaman aşımına uğramayan tek şey. 'Bak söz ver lige katılacaksın değil mi ?', 'Vazgeçersen olmaz', 'O kadar masrafa, planlamaya programa yazık, her şey alt üst olur' diye başladı, cüzi miktarlarla. Şahidim. Para verirsen vazgeçmezsin bu da böyle. İnsan psikolojisi. Vize işlemleri bedelleri ile katılım bedelleri, neredeyse, vergiye dönüştü. Yıllar geçtikçe zam üstüne zam geldi. Kimse sesini çıkaramadı. Garibanı var. Hepsi kerli ferli değil ki. Bugünlere gelindi. İl, ilçe belediyeler, ildeki profesyonel takımları olanlar ne güne duruyor. Boşa giden paraları çok zaten. Özellikle zaten onlar için çalışıyorlar bir bakıma. Gelecek futbolcular belli. Verilen miktar fazlasıyla, geri döner. Geleceğe yatırım. Kesilsin büyüklerden. Kendileri için ödemi olurlar. Zorunluluk olsun. Niyet ettim amatör için. 3 kat arttı, filiz lisanstan da ücret alınıyor. İzmir ASKF'deyim bu işi çözmek şart oldu. Tamam hayat pahalı da. Bu bir hizmet, eğitim. Kötülüklerden korumamız gereken evlatlarımız, sonuçta. Zaruri zam yapılması gereken domates, biber, patlıcan değil ki. İnsan onlari önce insan. Ayrıca antrenmana giden sporcularımızdan ulaşım ücreti alınmasın, çok az alınsın. Gittikleri de çoğunun 5 durağı geçmez. Benim ki de saçma de mi ? Gelenekselimiz, ata dede yadigarımız İEF'ye girişte bile 65 yaş üstünden ücret alındı. Kartları geçersiz oldu. Pes doğrusu. İnsana hizmetten ötesi var mı ki ? Belediyelerin, TFF'nin asıl görevi bu. İnsana hizmet. Seçimlere az kaldı. Masraf mı diyorsunuz ? Başka yerlerden kesin. Boşa akan sular, gündüz vakti yanan, unutulan sokak lambaları ve daha neler neler. Ha bu arada okullar açıldı, hava tam aydınlanmadan. Sabahın alacakaranlığında lambaları kapatmayın.

TANER GÜLDAŞ VE ŞİRİNYER

Taner Güldaş. Yılların emektarı, emekçisi sevgili hocam. Çok düzgün insandır. Rekora gidiyor. 50 yıldır aynı kulüpte, Şirinyerspor'da. Tel örgülerin ardında başladı, top toplayıcılık derken. Yarım asır oldu. Tanır, sever ve takdire derim. Oyunculuk dahil Şirinyerspor'un her yerinde, her mevkiinde, her makamında. Emeği, yüreği, imzası izi var. Malzemecilik, masörlük, antrenörlük, yöneticilik. Yetiştiricilik payı hakkaniyet verilse, ohoo.. .Aynı kulüpte görev açısından, bu alemin en kıdemlisi, duayeni efsanesi. Bir de görev açısından Balçova semtine emeği çok geçen Asım Çınarlıdağ hocam. Kadir kıymeti bilmek gerek. Şimdi, hemen, yaşarken, Şirinyerliler, Balçovalılar, İzmirliler.  Belki de sizin torununuza, evladınıza, yeğeninize emek verdi. Hocalarıma sağlıklı ömür diliyorum emeklerine, yüreklerine sağlık. Sıcakta, ayazda, hep gençlerle. Kötülüğün karşısında. Peki sizler ey sporseverler.  İyiliğin güzelliğin farkında mısınız ?

ZORLA DEĞİL, SOYADI ZORA

Güzeltepespor - Karşıyaka Karagöl U-16 ligi maçı. Geleceğimiz gençler oynuyor. Kaybetmememiz lazım, seneye üniversite sınavına girecekler. Okulla, antrenmanı. Ayarlama, düzenleme şart. Hem okusunlar hem oynasınlar. Karagölspor'dan rakibi sakatlandı. Güzeltepesporlu hemen taca attı. Harika bir olay. Kutlarım. Olabilir, dalgınlık, gençlik işte. Oyunu hemen başlattı. Gitti gol oldu, istemdışı. İstesen olmaz. Profesyonel liglerde iken takdir ettiğim sevdiğim futbolcu Murat Gürkan Zora.  Süper bir hoca oldu. Delikanlılık bu işte. 'Vur kır parçala bu maçı kazan' değil ki spor. Evlatlarına bir işaret. Santradan sonra hiçbiri hareket etmedi. Güzeltepespor'un gol atması sağlandı. Bu durumu takdir eden yılların eğitimcisi, antrenörü Şahverdi Aydemir hocama, Murat Gürkan Zora kardeşime, hocama, katılımcı evlatlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, yolunuz bahtınız açık olsun. Sakın spordan vazgeçmeyin. Hele ki böyle insanlıktan...

DOKTORDAN TEMİZ KURS

3.Lig'e yükselen ilk maçta berabere kalan Aliağaspor FK'ya teşekkürler. İzmir İl Hakem Kurulu Başkanı Dr.Raci Köprülü'nden ders aldılar. Ligde görecekler yararını. Bilinçli, bilerek oynamak, bambaşka bir şey. Sonuçta tabelayı mutlaka etkiler. Yok yere kendini attıran olmaz. Sakatlık en aza iner. Bekleyin görün. Kural dersi dinlerken, esneyen, uyuklayan, muhabbet eden, her şeye gülen, biliyormuş gibi yapan 'bu ne ya' diyen olmamış. Sordum, soruşturdum da yazıyorum. Duble sevindim. Aliağaspor olmak üzere, 3.Lig'de yer alan Karşıyaka'ya, amatör kümelerdeki takımlarımıza, BAL'a SAL'a, U takımlarımıza hayırlı uğurlu sezonlar diliyorum. Sağlığınızın kıymetini, yaşamınızın yüceliğini bilin. Yıllar su gibi akıp geçiyor. Pişman olan, 'ah keşke bu hataları yapmasaydım' diye aklından geçiren ama diyemeyen o kadar çok kardeşim var ki. Son gülen iyi olur, son pişmanlık da fayda etmez. Ayar çekmiyorum, akıl vermiyorum. Düşünene, anlamak isteyenedir lafım. Siz bilirsiniz. Bir daha gelecek misiniz ki bu dünyaya ?