in ,

İzmir eski Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ragıp Üye, koronavirüsten vefat etti

2009 – 2012 yılları arasında İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Ragıp Üye, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

izmir-eski-milli-egitim-muduru-mehmet-ragip-uye-koronavirusten-vefat-etti

2009 – 2012 yılları arasında 3 yıl boyunca İzmir Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Mehmet Ragıp Üye, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Öğretmenlik ve okul müdürlüğünden, ilçe ve il milli eğitim müdürlüğüne kadar birçok önemli görevde bulunan Üye, 70 yaşındaydı.

Mehmet Ragıp Üye kimdir?

Erzurum doğumlu olup, tahsil hayatını Erzurum’da tamamladı. 1975 yılında Erzurum İmam Hatip Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak göreve başladı. 1981 yılına kadar Erzurum’da yöneticilik yaptı. 1981 yılında Bahçelievler’e gelen Mehmet Ragıp Üye, değişik okullarda yöneticilik yaptı. 1989 yılında Bahçelievler Lisesi Müdürü olarak atandı. 1992 yılında Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Kurucu Şube Müdürü olarak görevlendirildi ve atandı.

1993-2006 yıllarında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü/Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006 yılında Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü,2008 yılında Erzurum Milli Eğitim Müdürü, 2009 yılında İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. 2012 yılında Bakanlık Özel Kalem bölümünde müşavirlikte görevlendirildi.

35 yıllık yönetici olup, 15 yurtdışı seyahati yaparak, eğitim, yatırım proje araştırması yapmıştır. Eşi emekli öğretmen olup, 3 çocuk babasıdır.

Aynı zamanda millî boksör unvanına da sahip olan Mehmet Ragıp Üye, Erzurum Lisesi’nde okurken 1968 yılında millî takıma seçilmişti.

Aile içi dehşet: Karısına silahla peş peşe ateş açtı, sonra kendisini vurdu

ak-partili-irfan-dogruca-toki-konutlari

AK Parti’den Karabağlar’a kentsel dönüşüm müjdesi