in ,

İzmir’de korona virüs haritası değişti

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından korona virüs yoğunluk haritası da değişti. Haritaya göre İzmir’in en riskli ilçeleri belirlendi!

izmirde-korona-virus-haritasi-degisti

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan Hayat Eve Sığar uygulamasında İzmir’in korona virüs risk haritası güncellendi. Güncellemeyle beraber şehirlerin ve ilçelerin de korona virüs yoğunluk haritası değişti. İzmir’de geçtiğimiz hafta kırmızı renkli olan alanların arttığı gözlenirken akıllara gelen soru, ‘Korona virüs pozitif vakalar artıyor mu?’ oldu.

YERİNİ KORUDU

Hayat Eve Sığar uygulamasının yoğunluk haritasına gelen güncelleme ile birlikte Buca’da kırmızı alanların artması kokuttu. Birkaç haftadır İzmir’in en riskli bölgesi olarak dikkat çeken Buca, uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte risk haritasında ki yerini korudu. Buca da Hipodrom, İşçievleri, Kozağaç, Üçkuyular, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Çamlıkule, Atatürk ve Yenigün mahallelerinde ki kırmızı alanların arttığı gözlemlendi. Bucada özellikle Göksu, İnönü ve Yeşilbağlar mahallesinde kırmızı alanların bir hayli çoğalması ise tedirginlik yarattı. Konak ilçesine bakıldığında, daha önce Göztepe ve Üçyol semtlerinin yüksek risk altında olduğu görülürken son güncelleme ile vakaların muhtemelen iyileştiği anlaşılıyor. Ancak Ballıkuyu, Çankaya ve Alsancak’ta korona virüs pozitif vakaların artışı endişe yaratmakta.

KIRMIZIYA BÜRÜNDÜ

Uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte Buca’dan sonra en ciddi artışın yaşandığı bölge Eşrefpaşa oldu. Kırmızı alanların her geçen hafta daha fazla arttığı Eşrefpaşa, kelimenin tam anlamıyla kırmızıya büründü. Buca’dan sonra İzmir’in en riskli 2. Bölgesi konumuna gelen Eşrefpaşa da özellikle Egepol Hastanesi ve İzmir Park alışveriş merkezi etrafı ile birlikte Zafertepe, Atilla ve Güneşli mahallesinde kırmızı alanların arttığı dikkat çekiyor. Gaziemir’e bakıldığında, geçtiğimiz bir ayda korona virüs pozitif vakaların daha fazla görüldüğü anlaşılan ilçe, yüksek risk altında. Gaziemir Kaymakamlığı ve Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi arasında kalan bölge ve Buca sınırındaki 6. Sanayi Sitesi bölgesinde kırmızı renkli alanlar göze çarpıyor.

ARTARAK DEVAM EDİYOR

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından İzmir’e geniş açıdan bakıldığında da Karabağlar’a bağlı Hatay ve Yeşilyurt semtlerinin çok yüksek riskle karşı karşıya olduğu görülüyor. Haftalardır kırmızı alanların artarak devam ettiği ve çok sayıda korona virüs pozitif vakanın gözlendiği alanlar; Yeşilyurt Polat Caddesi, Gazi, Ali Fuat Cebesoy, Ahmet Ragıp Üzümcü İlkokulu, Günaltay ve Sevgi mahallesi oldu. Susuzdede Parkı ve İzmir Hıfzıssıhha Enstitüsü arasında kalan alanlar da çok yüksek risk bölgesi olarak belirtilmiş.

BU KEZ KIZARDILAR

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncellemenin ardından haftalardır iyiye giden Karşıyaka’da yoğun olan alanların artması tedirginlik yarattı. Karşıyaka’nın en riskli alanları; Şemikler, Demirköprü, Cumhuriyet, yalı mahallesi, Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi‘nin çevresi ve Girne Bulvarı olarak dikkat çekiyor. Uygulamaya gelen güncellemenin ardından aylardır kırmızı alanların çok ciddi seviyelere gerilediği Bornova’da gözle görülür bir artışın olduğu gözlemlendi. Bornovanın en riskli alanlarının Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Küçük park ile birlikte Karacaoğlan, Mevlana, ve Yunus Emre mahallesi olarak dikkat çekiyor.

İbrahim Şengül / Özel Haber

karagul-apartmanina-da-curuk-raporu-verilmiS

Karagül Apartmanı’na da çürük raporu verilmiş

depremin-5inci-gununde-5-binanin-enkazinda-arama-kurtarma-calismalari-suruyor

Depremin 5’inci gününde 5 binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor