in ,

Konak’taki isim krizi tatlıya bağlandı

Konak Belediyesi’nin son meclis toplantısında polemik yaratan terör tartışmasına nokta koyuldu. Mecliste alınan karara göre, Eşrefpaşa Spor Tesisleri’nin yeni adı Şehit Mustafa Muhammed Ak Parkı olarak değiştirildi.

konakta-isim-tartismasi-son-buldu

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur‘un katılmadığı ve Başkanvekili Mahmut Esat Aslan idaresinde gerçekleşen meclis oturumunda bir önceki toplantıda görüşülen ve çeşitli tartışmalara yol açan şehit isminin ilçedeki bir parka verilmesi konusu karara bağlandı.

Belediye meclisinin önceki toplantısında CHP’li meclis üyelerinin terör propagandası olacağı gerekçesiyle çekimser yaklaştığı, AK Parti’nin ise doğrudan kabul edilmesini önerdiği isim değişikliği teklifi bu kez oybirliği ile onaylandı. Şehit isimlerinin ilçedeki parklara verilmesine dair meclis üyeleri arasında büyüyen tartışma da böylece son bulmuş oldu. Buna göre, Hasan Özdemir Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve belediyeye ait Eşrefpaşa Spor Tesisleri ile yanında bulunan parkın bakım ve onarımı yapılarak, yeniden hizmete sunulacak, adı ise Şehit Mustafa Muhammed Ak Parkı olarak değiştirilecek. Önergeye dair geçtiğimiz toplantıda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Özen, şehit isimlerinin parklara verilmesine neden çekimser kalındığını sorarken, “Benim merak ettiğim iki konu var. Bunlardan biri bir şehidimizin, bir parka isminin verilmesi. Bu neden ileri atılıyor? İkincisi ise parkın bakım ve onarımının maddede geçmesinden dolayı bütçe komisyonuna gönderilmeli” demişti. CHP grubu adına eleştirileri yanıtlayan Meclis Üyesi Ulvi Puğ ise, AK Parti’li Özen’e “Biz bu konu hakkında hemen gerekeni yapacağız. Sadece bazı hassas konularda daha dikkatli olmak istiyoruz. Terör propagandası olmaması için hassas davranmaya çalışıyoruz ancak eğer bu konuda böyle bir talep geldiyse en kısa süre içinde bu konu hakkında karar vereceğiz” şeklinde karşılık vermişti.

Erman ŞENTÜRK

Sözün bittiği yer! Bir ‘adam’ karısını eve kilitleyip günlerce işkence etti!

izmire-pandemi-aniti

İzmir Tabip Odası istedi, Büyükşehir onayladı: Pandemi anıtı…