Bir deli kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış

128-milyar-dolar-nerede-pankarti-savcilik-talimatiyla-kaldirildi-chpli-yoneticiler-ifade-verdi
Yunus KARAKAYA
16 Nisan 2021

Türkiye onca sorunu varken, bir aklı evvelin ortaya attığı “128 milyar dolar kayıp” iddiasıyla uğraşıp duruyor. İktidar  bu iddialara cevap vermesine rağmen nedense muhalefet bu olayı körükleyip, bundan nemalanma derdine düştü.
Yalanı gerçeğe dönüştürme stratejisi, özellikle son senelerde gerek muhalefet adı altında yapılan medya operasyonlarında gerekse muhalefet adı altında farklı siyasi çevrelerin kullandığı bir plan haline geldi.
Bunun altında yatan sebep Türkiye’nin ekonomiden güvenlik hamlelerine her milli politikasının işte bu yöntemlerle itibarsızlaştırılmak istenmesidir.
Salgın üzerinden siyasi rant sağlamak isteyenler ekonomiyi, pazarları-marketleri hedef seçiyor, toplumsal provokasyonu diri tutmak için halkın sofrasındaki huzura bile göz dikiyor. Bununla birlikte yürütülen bir başka operasyonun adı ise “128 milyar nerede?” sorusu. Bilinç altına bilboardlar üzerinden etki etmek isteyenler yeni bir toplumsal operasyonu da başlatmış görünüyorlar..
Bazen bir kimse öyle delice bir iş yapar ki, birçok akıllı kimse bir araya gelerek düşünür, çalışırlar da durumu düzeltemezler.
Sözün özü “Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış” deyişinde yatıyor.

SULTANIM GİTTİ

Annem Ayşe Karakaya’nın vefatı nedeniyle bizleri yalnız bırakmayan, cenazemize iştirak ederek, çelenk göndererek acımızı paylaşan, uzakta olup taziyelerini telefonla, sosyal medya aracılığıyla ileten, evimize kadar gelerek acımıza ortak olan tüm dostlarımıza göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı şahsımız ve ailemiz adına sonsuz teşekkür ederim.
Cenazemize çelenk gönderen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Mim Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan’a çok teşekkür ederim. Telefonla bizzat arayan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Kamil Okyay Sındır, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Dereboylu Keseli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Erduran’a çok teşekkür ederim.

HOŞGELDİN ŞEHR’İ RAMAZAN

Bizleri bir kez daha Ramazan ayına kavuşturan Yüce Yaradan’a ne kadar şükretsem azdır. Pandemi önlemleri kapsamında alınan kararlarla birlikte teravih namazları evde kılınacak. 5 vakit namazlar camide kılınmaya devam edecek. Bu ramazan camilerin gölgesinde geçmeye devam edecek. Arapça’da Şehr-i Ramazan demek, şehr ay olarak bilinir. Şehr-i aylar anlamına gelir. İslam’ın şartlarından biri olan oruç tutmak, 12 aydan oluşan Hicri takvimin 9.ayında Ramazan ayı olarak geçirilir. Ramazan kelimesinin anlamı ise yanmak ve yağmur anlamlarına gelir. Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan onbir ayın sultanı Ramazan ayının mübarek olması anlamlarına gelir. Şehrimize hoşgeldin Ramazan anlamlarına da gelmektedir.

Mezarlıktan geçerken ıslık çalan korkaklar…

Kökü ne olacak kökü?