Birine çamur atmadan önce düşün…

Yunus KARAKAYA
3 Nisan 2020

Devlete ve hükümette saldırmak için bahane arayanlar korona virüsü olayını fırsat bilerek yine boş durmuyor.
Türkiye’nin en başarılı valileri arasında yer alan Uşak Valisi Funda Kocabıyık hanımefendi, korona virüsüne karşı alınan tedbirlerini yerinde incelemek için sokaklardaydı. Bu incelemeler sırasında kurallara uymayanları uyaran Vali Hanım’ın bu davranışını farklı yöne çeken bazı kesimler hemen sosyal medya üzerinden harekete geçti. Funda Hanım’ı yaylım ateşine tutan bu zevatların asıl amaçları tez zamanda ortaya çıktı. Çünkü onların amacı Vali Hanım üzerinden devlet ve hükümete saldırmak olduğu gün gibi aşikar. Vali Funda Kocabıyık, “Yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise, kusurumuz affola” sözleriyle Uşaklıların gönlünü alırken, devletin şefkatli yüzünü bir kez daha gösterdi.
Son olarak Funda Hanım’a sosyal medya üzerinden saldıranlara Lev Tolstoy’un “Birine çamur atmadan önce düşün ve sakın unutma; ilk önce senin ellerin kirlenecek” sözünü hatırlatmak istiyorum.

ONLARI DA ETKİLEDİ
Korona virüsün daha fazla yayılmaması için alınan tedbirler birçok kesimi olumsuz yönden etkiledi. Etkilenenler arasında amatör spor kulüplerinde görev yapan antrenörlerin de olduğunu belirtmek isterim. Geçtiğimiz günlerde Pınargücü Spor Kulübü antrenörü Yalçık Akdemir hocam, meslektaşlarının sorunlarını anlatan bir mesaj gönderdi. Yalçın hocam mesajında sorunlarını şu sözlerle dile getirdi: “Bizler amatör liglerde görev alan antrenörler olarak korona virüs sebebiyle sahaların kapanması, futbol okullarının durması ve halk eğitim kurslarının sonlandırılması sebebiyle zor durumda kaldık. Hepimiz ailemize, evimize bu işten ekmek götürüyoruz. Ne bağlı olduğumuz TÜFAD ne de ASKF’den bu anlamda destek göremiyoruz. Küçük yaşta yetiştirdiği çocuklara hem ahlaken hem fiziken değerler katan onların çizdiği doğru yolda kılavuz olan amatör futbol antrenörlerine destek çıkılmasını istiyoruz”.


KOLONYA ÜRETİCİSİNDEN UYARI
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde dededen toruna geçen kolonyacılık mesleğini devam ettiren Himmet Soyak, vatandaşları metil alkol ve fırsatçılar konusunda uyardı. Kertil Kolonya’nın yetkilisi Himmet Soyak, etil alkol sıkıntısı sonrası kolonya fiyatlarının 2,5 kat arttığını belirtirken, vatandaşları fırsatçılara ve metil alkol kullanılan kolonyalara karşı uyardı. Soyak, “400 cc limon kolonyasının bugün olması gereken fiyatı 20-25 lira aralığındadır, ilerleyen günlerde yine değişir, ama 100 lira asla olmaz” dedi. Himmet Soyak, ucuz kolonya olarak piyasada gezen merdiven altı ürünlere de dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Bu da ‘rugan ayakkabılı’ yazı…

Birlikte yaşamak