in ,

‘Makam değil görev için varız’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Narlıdere İlçe Başkanlığı için “Ben de varım” diyerek adaylığını açıklayan İlçe Sekreteri Serkan Çağlar, kongre öncesi çalışmalarını sürdürüyor

makam-degil-gorev-icin-variz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Narlıdere İlçe Başkanlığı için “Ben de varım” diyerek adaylığını açıklayan İlçe Sekreteri Serkan Çağlar, kongre öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Süreci gayet başarılı bir şekilde sürdürdüklerini söyleyen Çağlar, “Çalışmalarımı farklı yöntemlerle ilerletmek istedim, başarılı olduğuma da inanıyorum. Ege Orman Vakfı’nın “Size Özel Bir Fidan” çalışması ile CHP Narlıdere Kongre delegelerinin her biri için dikilecek fidanların yer alacağı Narlıdere Hatıra Koruluğu için adımlar attık. Bunda da amacım doğa katliamlarına ve yangınlara dikkat çekmekti. Kamuoyundan da olumlu geri dönüşler aldık. Bunun dışında delege toplantılarımız da, kapı kapı ziyaretlerimiz de oldu. Mahallelerimizde de çalışmalar yaptık” dedi.

‘BEN DEĞİL BİZ’

“Sonuçta bu bir demokratik yarış, rakiplerimiz de olacaktır” diyen Çağlar, aday olma nedenini de şöyle anlattı: “Ülkemizin gidişatı ortada. Bizler de halkımızın nelere ihtiyacı olduğunun bilincinde insanlarız. Diğer arkadaşlarımda çok kıymetli, kim kazanırsa kazansın Narlıdere’de herhangi bir kayıp olmayacak. Ben siyasetle ilgilenen genç bir insanım… Gençliğin dinamizmini alanlara yansıtmak istiyorum. Yıllardır parti içinde çalışıyor, örgütümle birlikte omuz omuza mücadele ediyorum. Bu süreçte taşın altına elimizi koymamız gerektiğini düşündüm. CHP’nin sosyal demokrat çizgisinden asla şaşmadan, sadece hizmet etme anlayışı ile ilçe başkanı adayı oldum. Amacım asla makam ve mevki sahibi olmak değil. Bizimki hizmet etme aşkı. Ben ilçe başkanlığını bir makam olarak değil, başarıyla yerine getirilmesi gereken bir görev olarak görüyorum.”

‘GÜÇLENDİRECEĞİZ’

“Mahalle meclislerinde görev aldım, ilçe sekreterliği görevini yerine getirdim. Partimin ve ilçemin neye ihtiyacı olduğunu biliyorum” diyen Çağlar, bu uğurda daha şimdiden projelerini hazırladığını söyledi. Çağlar, “Öncelikle üye güncellemesi yapacağız. Herkesin sade üye olarak değil de sistem içinde üzerine düşen görevleri yapacağı bir ortam hazırlayacağız. Mahalle örgütlenmelerini aktif hale getireceğiz. Kolektif yaşamı yeniden inşa edecek çalışmalar yapacak. Üzerine adeta ölü toprağı serpilmiş genç bir nüfus var. Bu gençleri yeniden harekete geçirerek ülkemize ve partimize yararlı adımlar atacağız. Parti komisyonlarımızı daha da güçlendireceğiz” dedi.
Kongre öncesi partililerine de seslenen Çağlar, “Sadece kongre günü değil, görev yaptığımız her an el ele kol kola olacağız. Ben olmak yetmez, biz olacağız” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

baskan-erdogan-meyve-veren-agac-taslanirmis.fw

Başkan Erdoğan: Meyve veren ağaç taşlanırmış…

izmirde-inciralti-plani-beklentisi

İnciraltı’nda plan beklentisi!