in ,

Menemen’de seçim krizi: Sonuca itiraz edecekler!

Menemen’de Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanıp görevden uzaklaştırılmasının ardından bugün belediye meclisi başkanvekilini belirlemek için sandık başına gitti.

menemende-secim-krizi-itiraz-edecekler

Menemen’de Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanıp görevden uzaklaştırılmasının ardından bugün belediye meclisi başkanvekilini belirlemek için sandık başına gitti. CHP’li Deniz Karakurt ile AK Partili Aydın Pehlivan’ın yarışında 4 turun sonunda eşitlik bozulmayınca kazanan kurayla belirlendi ve CHP’li Karakurt Menemen Belediyesi Başkanvekili oldu.

menemende-baskani-kura-belirledi

Yaşanan gelişmelerinin ardından AK Parti cephesinde son dakika bir gelişme yaşandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, seçim sonucuna itiraz edeceklerini belirtti. Usule uygun bir kura seçimi olmadığını öne süren Başkan Çelik, “Bakın oylamalar için bir şey söylemiyorum, kura seçimi usule uygun olmadı. Cumhur ittifakımız kura seçiminin torba usulü ile yapılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Normal şartlarda torba usulü ile yapılmalıydı. Yasal olarak itiraz etme hakkımız var. Bizler yarın gidip gerekli itirazları yapacağız” dedi.

“ONLARIN BAŞARISI DEĞİL”

“Menemen artık CHP ile bu zihniyetle Menemen’in yönetilmeyeceğini anladı” diyerek açıklamalarını sürdüren Çelik, “Kıran kırana bir seçim oldu. Halkın güvendiği bir yönetim yok. Halk artık ‘Bırakın, hizmet gelsin’ diyor. Şu andaki oylamanın sonucunda seçimi kura sistemiyle almış olması onların başarısı değil, şans. Kura bu, Milli Piyango gibi bir şey” ifadelerini kullandı. Son olarak Menemenliler’e seslenen Başkan Çelik, “Öncelikle ilçemiz için her şeyin hayırlısı olsun. Biz süreci takip ediyoruz. Gereken her şeyi yapacağız” diye konuştu.

Yağmur Gülü/Özel Haber

sehitlerimiz-memleketlerinde-son-yolculuklarina-ugurlandi

Hakkari’de askeri aracın devrilmesi sonucu bir askerimiz şehit oldu

sokaga-cikma-kisitlamasi-sona-erdi-tekrar-ne-zaman-baslayacak

Türkiye genelinde koronavirüs yasakları başladı!