Yaşıyorum, yazıyorum, dingin tutarak yaşatma gayretim var. Yaşam felsefem bu. Özellikle çocuklara, gençlere yararım oluyorsa çok mutlu, umutlu oluyorum. Popülarite kaygım yok. Tanıyanlara, tanımayanla...

Yaşıyorum, yazıyorum, dingin tutarak yaşatma gayretim var. Yaşam felsefem bu. Özellikle çocuklara, gençlere yararım oluyorsa çok mutlu, umutlu oluyorum. Popülarite kaygım yok. Tanıyanlara, tanımayanlara, duyanlara duymayanlara ben yaşamı, yaşayanları, yaşam veren Allah'ın tüm nimetlerini seviyorum, saygı duyuyorum. Hepsi O'ndan ötürü. İnsanım eksik tarafım olacak, haliyle. Saz çalmayı öğrenemedim mesela, bu benim ayıbım. İzmir'de doğdum büyüdüm fazla açılamam, yüzme de yok bende. Bir de bisiklet. Rahmet olsun babam Mehmet Aydınoğlu, bisiklet almasına rağmen, üç tekerlekli direksiyonu fırfırlı modelin üstüne çıkamadım. Olmasına rağmen hem de yürümeyi tercih ettim. Saz ve yüzme konusunda pişmanım ama, bisiklet konusunda kararım bu. Diğerlerinin gelip çarpmasından, sendelemeden imtina ettim. Dizlerim, dirseklerim çürük içinde kalırdı, maçlarda böylesini yaşamadım. Saz, ney, keman, kanun çalana hayranım, çok iyi dinleyiciyimdir. Sesim değil, kulağım iyidir, şükür. Kızım Elif'im çok iyi yüzer, destek oluyorum. Maşallah diyorum gıpta ediyorum. Bisikleti sevene de saygı duyuyorum. Bu trafikte, bu trafikteki envai çeşit insanla, mücadele kolay iş değil. Havamızı kirleten, tembelliğe alıştıran dört tekerleği bırakıp, bisiklete yönlenenlere yaşam biçimi haline getirenlere ayrıca hayranım.

BİSİKLETE ARA DOĞRU SANDIĞA

MEDADİK'ten, aykırı insan, Milli futbol hakemi Olcay Yersel hocam var. Dağcılık, bisiklet, engellilere destek, yaşam biçimi. 66 yaşında maşallah, pedal basmaya devam. 14 gün önce pedala bir vurdular felaket bölgesine gittiler. Kahramanmaraş, Afşin, Elbistan, Adıyaman, Malatya, Elâzığ, Tunceli'yi gördüler. Yol arkadaşı, gönüldaşı Selçuk'tan Kadir Yıldırım 68, Kuşadası'ndan Cihan Akkoç 61 yaşında. Öyle herkesle yola çıkılmaz. 600 kilometreyi aştılar. İnsancıl, duyarlı, aydın., muhteşem üçlü. Ayaklarınız, yüreğiniz dert görmesin. Aramızda kalsın, iyiliğin gizli olanı makbuldür. Yazmak, onore etmek gerek. Bisikletçilerimizden Cihan kardeşimiz, depremde yaşlı çifte Ordu'daki evini açtı, ücretsiz, dayalı döşeli Allah razı olsun. 10 aileye de en az 1 yıl düzenli maddi destek yapacak diğer pedal dostları. Ara veriyorlar. Oy kullanmak için dönüşteler. Seçimin ardından Adana, Osmaniye, Dörtyol, Hatay, Reyhanlı'ya pedal basacaklar. Selam olsun yurttaşlarımıza, canlarımıza.

TİRESPOR COŞTU BİR KERE

Harika fotoğraf, gülen yüzler. Çocuklar, gençler hep gülmeli. Antrenörleri Tansel Tuncer ile Oğuzhan Türküsev. Çok tecrübeli ile gencin uyumu efsanemiz Tirespor'da. Şu an ki 1.Lig'de oynadı Sarı-Kırmızılılar Kadri Aytaçlı (merhum) dönemde. Çok büyük atılımdalar. Harika statları var. Felaketi yaşayan evlatlarımızı ücretsiz davet ediyorlar. Başvuru; Tire 4 Eylül Stadyumu, Tel; 0 553 497 85 12. U15 takımında da çok iyi futbolcular mevcut. Golcüler Batın Sarmış ile Özgür Özçelik mesela. U17'den de Fuat Enes Uza, Oğuzhan Güleç ile Mehmet Akyol, kademe atladı, A takıma alındı. Yolun açık olsun Tirespor. Ödemişspor ile yaşanan rekabetiniz hala zihnimde. Dostça, sportmence profesyonel liglerde, buluşmanız umuduyla. Evlatlarla, alt yapıyla.

UTKU TÜZÜN'LER ÇOK SAYIDA

Spora hizmetse önemli olan, adına süper denen lig yok sadece, adına süper lig hakemleri de yok. Onların zaten tuzu kuru. Çarşaf çarşaf fotoğrafları, haber yerine, biraz altlara baksalar. Haber de beğenmezler. Amatör, çocuk, genç, evlat her daim başımın tacıdır. Mesela sadece bireysel amatör haber bu. İzmir Güzelbahçe'de Yelki köyü var. Cennet sanki. Bir de kulübü, takımları var. Alt yapıdan nice cevherler çıkıyor. Yelkispor'un U16 ile U17 ligi maçlarında forma giyen Utku Tüzün, akademiye de başvurdu, Göztepe'den haber bekliyor. Yazmakla kalem tükenmez, yaz Meto. Belki okuyan, gören olur. Süperden fırsat kalırsa.

GELİYOR GELMEKTE OLAN

Geliyor gelmekte olan. Gidiyor gitmekte olan. Tuhaf, saçma, anlamsız, adaletsiz, adil olmayan Bölgesel Amatör Lig kaldırılıyor. Önceki yıllarda olduğu gibi 4.Lig geliyor. BAL yarı amatör yarı profesyonel, ortaya karışık. Pür amatör değil, profesyonel hiç değil. 4.Lig ise tam bir profesyonel. Sigortalı SGK'lı, güvenceli. BAL'da olanlar 4.Lig'e alınacak. SAL'dakiler yerel amatör ligde oynayacak. Başarırsa 4.Lig'e çıkacak, profesyonel olacak. Alt yapıya, gençlere gün doğdu. BAL'da olup, profesyonel takımı olmayanların 3.Lig'e alınması, evet evet 3.Lig'de oynaması, projede. BAL'da ligi 2. sırada bitiren takımların TFF 3. lige alınması gündemde. Kısaca memleketimin takımları Çeşme Belediyespor, İzmirspor, Asarlık Gençlik, Viven Bornova 4.Lig'de mücadele edecek, kaymaklı ekmek kadayıfı.

SEÇİMİMİZ VE ANNELERİMİZ

İki gün kaldı seçimlere. Memleketimiz, vatanımız, ülkemiz, yurdumuz için. Halkımız, milletimiz, vatandaşımız için. Topraklarımız, dağlarımız, ormanlarımız, kuşumuz, böceğimiz için. Yaşayanlarımız, yaşatanlarımız, kaybettiklerimiz için. Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın. Mutlaka ve de mutlaka oy kullanmaya gidin. Vatandaşlık görevimiz. Boş geçmemek, es geçmemek gerek. Aynı zamanda anneler günü. Mübarek, kutsal varlık sebeplerimiz. Anacığım Allah'ın bize bir nimeti, rahmetli Nimet Aydınoğlu, eşim Duygu, ablam Münevver Özdemir, gazetemizin canları anneleri Nurten Doğan teyzem, Aylin Süphandağlı hanımefendiler, Ege Telgraf'ımızın emekçi kardeşlerimin anneleri, yaşama veda eden tüm annelerimiz rahmetle, şükranla anıyorum. Türlü güçlüklere rağmen deva olan, derman olan çözüm bulan, fedakâr, cefakâr annelerimizin, anne aday adaylarımızın, anne adaylarımızın, ruhunda annelik duygusu olan fiziksel olarak yaşayamayan ama uygulamada yaşatan annelerimizin günü kutlu olsun, iyi ki vardınız, iyi ki varsınız...