in ,

Resim öğretmeni göndermeli yanıt

Başkan Soyer’e renk tercihleri üzerinden yüklenen AK Partili vekil Dağ’a CHP’li milletvekili Atila Sertel’den ‘Renklerle ideoloji mi olur’ sorusu geldi

resim-ogretmeni-gondermeli-yanit

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Binası’nda renkli boyaların, Süt Kuzu Projesi’nde de gökkuşağı temasının tercih edilmesine tepki göstermişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i, topluma LGBT+ dünya görüşünü empoze etmeye çalışmak ile suçlayan Dağ’a CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel tepki gösterdi.

‘BOŞ İŞLER’

AK Parti Milletvekili Dağ’ın renklerle uğraşmak yerine AK Partili Belediyeler de neden çocuklara süt ulaştırılamadığının üzerine düşünmesi gerektiğini belirten Sertel, “Hamza Dağ süt projesindeki gökkuşağıyla, belediye binasındaki renklerle uğraşıyor. Kendisi boş işlerle uğraşmasın. Böyle bir dönemde, renklerle uğraşmak demek, boş işlerle uğraşmak demek. Hamza Dağ, önce İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır başarılı şekilde yürüttüğü, çocuklarımıza süt ulaştırmayı amaçlayan bu projenin benzerinin neden Konya’da, Kayseri’de, Malatya’da, Sivas’ta ve diğer AKP’li belediyelerin olduğu şehirlerde uygulanmayışının üzerine kafa yorsun. Küçük çocuklarımıza neden süt dağıtmıyorlar, dağıtamıyorlar bunu düşünsün. Neden AKP’li belediyeler, kendi illerindeki süt üreticisini desteklemiyor, kendisine bunu sorsun. Neden kendi başkanları İzmir’deki gibi böyle örnek bir projeye imza atamıyor bunu düşünsün” dedi.

‘YEŞİL OLSA?’

Yoksa kutusunun renginin ne olduğunun çok mu önemi var diye soran Sertel, “Kutusunun rengi kırmızı olsa, çocuklar komünist mi olacak? Yeşil olsa dinci mi olacaklar? Ya da bu ideolojiyi mi vermeye çalışıyor olacak kurumlar? Renklerle kavga eden insan saçma sapan bir duruma düşer. Hamza Dağ küçükken resim öğretmeni ile problemi mi olmuş acaba, bunu da merak ediyorum açıkçası. Kendisi bu sorulara cevap versin, renklerle ilgili sorununu da resim öğretmeni ile konuşarak çözsün” ifadelerini kullandı.

Utkucan Akkaş / Özel Haber

korona-viruse-karsi-okullarimiz-hazir-mi

‘Korona virüse karşı okullarımız hazır mı?’

izmirde-tarihe-saygisizlik-kadifekalenin-surlari-yazi-tahtasina-dondu

İzmir’de tarihe saygısızlık: Kadifekale’nin surları…