in ,

Soyer, CHP İl Yönetim kurulu ile buluştu: Neler konuşuldu?

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu ile il binasında toplandı, “Birçok zorluğa rağmen mücadele edeceğiz” dedi

chp-toplanti-tunc-soyer

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, partisinin il başkanlığında il yöneticileriyle bir araya geldi. 3 saat süren toplantıda Başkan Soyer ve il yönetimin karşılıklı fikir alışverişi yaptığı belirtildi.

Toplantıda konuşan Başkan Soyer, “Ben il başkanı Sayın Yücel ve yönetimi ile birlikte çalışmaktan mutluyum. Sizlerle yol yürümek istiyorum. Zaman zaman sıkıntılı süreçler yaşıyoruz. Hükümetin ve iktidar partisinin kente yönelik saldırı ve algı operasyonları ile uğraşıyorum. Bu süreçlerde kenetlenmeliyiz. Ben de il başkanlığının talepleri için daha dikkatli olacağım. Kurultay sürecinde de ayrışmadan yol alacağız. İl Başkanımızla süreci beraber yöneteceğiz. İktidarın yolu yerelden geçer. Biz bunun farkındayız. Birçok zorluğa rağmen mücadele edeceğiz. Ben 3,5 yıl daha buradayım. Görevimi yapıyorum. Ne yazık ki basın açıklamalarımı, kamuoyu ile ilgili değerlendirmeleri etkili paylaşmıyorsunuz. Kaç kişi benim büyükşehir başkanı sıfatıyla yaptığım açıklamaları il yöneticisi olarak kamuoyuyla paylaşıyor? İki üç kişiyi geçmiyor. Sizden de taleplerim var ve bunlar düzeltilmeli. Birbirimize sahip çıkalım. Zaman zaman şikayet ediyorsunuz ama ben de bu konuda size sitem ediyorum” dedi.

Toplantıda ayrıca yönetim kurulu üyelerinin iş, istihdam ve atamalar konusunda kendilerine gelen talepleri anlattı öğrenildi. Soyer ve il yönetiminin 2 ay da bir toplantı yapma kararı aldığı, bu toplantılarda Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların yöneticilere sunum şeklinde anlatılması kararlaştırıldı.

‘OMUZ OMUZA’

Toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İl Başkanı Yücel, “İl Yönetim Kurulu olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’le bir araya geldik, kentin sorunlarını ve ihtiyaçlarını konuştuk. Sayın Soyer, belediyemizin devam eden projeleri hakkında bilgiler aktardı ve görüşlerimizi aldı.  İzmir için omuz omuza, yorulmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

biz-variz-dayanismasinda-200-bin-gida-paketi-hedefi-asildi

Biz Varız dayanışmasında 200 bin gıda paketi hedefi aşıldı

izmir-havai-fisekli-kutlama

STK’lardan ‘havai fişek yasaklansın’ talebi