in ,

‘Torbalı’da artık bir şeyler değişmeli’

Günaydın, ilçede belediyenin yeteri kadar çalışmadığını iddia etti

torbali-icin-canla-basla-calisacagiz

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, ilçede belediyenin yeteri kadar çalışmadığını iddia etti, Başkan İsmail Uygur’u göreve davet ederek, “Artık değişim istiyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönül seferberliği davetinin ardından, saha çalışmalarına eğildiklerini belirten Günaydın, “Vatandaşın tepkileri olumlu, bizler ilçemize değer veren, gönülden bağlı insanlarız” ifadelerini kullandı. İlçenin pek çok problemi olduğunu belirten Günaydın, “Belediyeyi göreve davet ediyorum, vatandaş yanında görmek istiyor. Sorun Büyükşehir Belediyesi ile Torbalı Belediyesinin koordinasyon eksikliği” ifadelerini kullandı.

‘BAŞKANI GÖRMÜYORUZ’

Torbalı’da uzun zamandır siyaset içerisinde olduğunu söyleyen Günaydın, “Ben Torbalı Gençlik Kollarında siyasetle başladım. İl başkan yardımcısı olduk. Hep Torbalı’da bulunduk. Milletten aldığımız karşılığımız çok olumlu. Torbalı Belediyesi hizmet anlamında sahada yok. Pandemi sürecinden beri piyasada yok. Karantinada diye. Sahada bizden başka vatandaşın derdini dinleyen, vatandaşla hemhal olan başka biri yok. Millet şikayetçi belediye başkanından. Böyle bir pandemi sürecinde devlet millet ayaktayken belediye başkanını yanında görmek istiyor ama gittiğimiz muhtarlar, gittiğimiz vatandaşlar birçok muhtarımız ‘seçimden beri belediye başkanımızı bir kez dahi görmedik’ ifadelerini kullanıyorlar. Burada sorumluluğu daha çok arttırıyor. Biz daha fazla çalışarak daha fazla dokunarak bu sorumluluğu olumlu hale getireceğiz” dedi.

‘İLETİŞİMLERİ YOK’

Kırsal ve yeni yerleşim bölgelerinde alt yapı sorunlarının bulunduğunun altını çizen Günaydın, “Alt yapı sorunu birçok kırsal mahallede hala büyük eksikler var. Yeni gelişen bölgelerde de var. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu olan bazı yerler var. Torbalı Belediyesi’nin sorumluluğunda olan yerler var. Burada en büyük eksik iki belediye arasındaki koordinasyon. Milletle aralarında olan gönül bağı eksikliği kendi kurumlarıyla arasında olan iletişim eksikliğiyle ilintili. Mağdur olan ise vatandaş oluyor. Belediyeyi artık göreve davet ediyoruz. Torbalı’ya hizmet için çabalasınlar istiyoruz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

geliboludaki-yanginin-boyutu-gun-agirinca-ortaya-cikti

Gelibolu’daki yangının boyutu gün ağırınca ortaya çıktı

meslek-odalarinin-her-biri-demokrasinin-guvencesidir

‘Meslek odalarının her biri demokrasinin güvencesidir’