Her şey Alim Emiroğlu ile başladı. Sivasspor, Denizlispor, Kuşadası Gençlik'te profesyonel olarak futbol oynadı. Sol bekti mevkii. Adam geçsin ne fark eder, top ayağında olanı geçirmezdi. Menajerlik d...

Her şey Alim Emiroğlu ile başladı. Sivasspor, Denizlispor, Kuşadası Gençlik'te profesyonel olarak futbol oynadı. Sol bekti mevkii. Adam geçsin ne fark eder, top ayağında olanı geçirmezdi. Menajerlik de yaptı. Futboldan da futbolcudan da anlıyor yani. Bizim her şeyi çok iyi bildiğini sanan futbol ulemaları var ya. 'Onlar betondan, çimentodan, demirden anlarlar, toptan, futboldan, insandan anlamazlar ki' diyenler, dediler ya, yıllarca. İşte Alim Emiroğlu başkanım bu tabuları da yıktı, attı. Şöyle ki; anlaştığı tüm futbolcu, antrenör ile kulüp çalışanlarının bir sezonluk tüm peşinat ve maç başı alacaklarını en başta ödeyerek, bir olmazı olur yaptı. Ne derdi sözleri, uygulaması harika olan Hazreti Muhammed 'İşçinin ücretini, alın teri kurumadan önce ödeyiniz. Büyük Başkan Alim Emiroğlu, bırakın teri, havluyu filan. Te en baştan ödemeyi yaptı. Pişman da olmadı, güvendi ekibine. Sonuç ortada, betondan anlıyor, insandan da.  

HALİLBEYLİ'DEN BORNOVA'YA

Futbolun beşiği, İzmir'de ilk oynanan yerdir Bornova. Kulübe de çok sevdikleri, değer verdikleri Bornova'ya getirdiler, bu yüzden. Evak İnşaat ve Emiroğlu Group ortaklığı ile kurulmuş Viven İnşaat. Alim Eroğlu da Viven İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. Futbola bir el attı, çığır açtı. 3 yıl önce BAL'da iken Halilbeylispor'u devraldılar. Gençlik yıllarımda çok maçına çıktığım İzmir Kazalararası 1.Amatör Küme takımı Halilbeyli. Devraldılar, yatırım yaptılar, sabrettiler, nakış gibi işledi yani binayı. Futbolu da iyi bildiği için gençlerle yola çıktı. Temeli sağlam oturttu, kolonları da. Güvendi gençliğe, gençlere. Kendileri de genç. 21-22 yaş ortalamasıyla, duble zafere ulaştılar. Viven İnşaat'taki yönetim kurulu arkadaşları Viven Bornova FK'da, ayrın gayrı yok, yabancı yok. Biz bize yeteriz dediler. Viven Bornova Futbol Kulübü Hüseyin Ok'un yönetiminde şirket yönetim kurulunda da yer alan Emrullah Yolçi, Hayri Kaya, Rıdvan Karahan ile Atilla Yolçi görev yapıyor.

ALİAĞA FK İLE KUŞADASISPOR

Yılların efsanesi, kupada son etaplara kadar yükselen Kuşadası Gençlikspor'a da el attılar. 21 yıl süren şampiyonluk hasretini dindirip, 3.Lig'e çıkardılar, çok büyük katkı verdiler. Bir sezon önce yükseldi 3.Lig'e, şimdi 2.Lig kapısına dayandı Kuşadası ekibi. Emiroğlu, iki kulüpte başkanlık olmaz, Kuşadası Gençlikspor'a başkan oldu. Teknik sorumlu Gürkan Fettahoğlu başarıyla ulaştı. Spora, gençliğe yatırım yapanları çok seviyorum, başımın üstünde yerleri var. İyi ki varsınız gençliğe yer ve değer veren, fırsat tanıyan gençler. Yolunuz bahtınız açık olsun. Elini taşın altına sokan, riske giren aynı zamanda istikrardan, doğru yoldan sapmayanlara selam olsun. 3.Lig heyecanı yaşayan Viven Bornova'da transfer görüşmeleri sonuçlandı bile, 15 sporcu ile anlaşıldı. İskelet yapı korundu, bir iki takviye kaldı o kadar. Yaş ortalaması da 22'ye geçmeyecek. Alt yapıya yatırım, U takımları da pek yakında. Yaşa varol Viven Bornova. Kıyaslamak gibi olmasın ama Altınordu gibi geliyorlar. Büyük spor insanı Seyit Mehmet Özkan yola çıktığında 'İstemezük, ne anlar toptan' diyenler vardı. Sonuç ortada. Türk futboluna. İyi geliyorlar, gelsinler, bu burda kalmamalı. Başkaları da gelsin, gelmeli. Pek yakında, gelecek...

AMATÖRDEKİ SON MAÇ

Yıllar sonra 3.Lig'e iki takım çıkardı İzmir'im, Aliağa FK ile Viven Bornova FK, hayırlı uğurlu olsun. Hedef ileri, durmak yok. Ne amatör ne de profesyonel olan, arada bir yerde kalan BAL'daki son maçı Viven Bornova'nın. Her iki maçta 11 gol attığı Kızılcabölükpor idi rakibi. Son amatör maçın tablosu şöyle, hatıra ve de nostaljik kalması dileğiyle. Hakemler; Samet Şahin, Anıl Çiftçi, Batuhan Aykut, Emre Can Tatlıyer, Gözlemci; Mehmet Koçaş, Denetçi; Fırat Gaziler, Saha Komiseri: Mehmet Sözeri. İZMİR VİVEN BORNOVA FUTBOL KULÜBÜ; Abdulkadir Taşdemir, Sabahattin Destici, Akın Alkan (Takım kaptanı), Emrah Kaya, Kerem Hayta, Fırat İnal, Erkan Güvercin, Mustafa Kemal Aktaş, Arda Furkan Abbak, Sezer Orhonsayın, Yakal Taylan, Onur Muhammet Parlar, Eren Fansa, Zafer Aydoğdu, Berkay Eyolcu, Huzeyfe Ahmet Kaymak, Ferhat Öztaşdelen, Barış Barkın Balyan, Ahmetcan Karakaş, Turan Ali Demirci, Mete Şentürk.Yönetici; Ramazan Karaca, Teknik Sorumlu; Semavi Özgür, Antrenör; Şahin Özyayla, İbrahim Erdem, Sadullah Eraslan, Masör; Ali Erdem. DENİZLİ KIZILCABÖLÜKSPOR; Umut Genç, Osman Görgülü, Ahmet Gütrcan, Samet Akın, Alper Akan, Emrah Kuru, Hasan Varol, Azat Tarım, Mert Görgülü, Samet Aydın, Emre Gürer, Baran Okutan (Takım kaptanı), Orhan Budak, Adnan Batuhan Alacan, Berkay Enez Çırnaz, Irmak Zencir. Teknik Sorumlu; Kerim Taşçı.