Futbol tarihimiz içinde 2023-2024 yılı ‘en gergin sezon’ olarak resmen tarihe geçti. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bu sene yaptığı flaş transferler ile iddialı şekilde lige girmeleri sonrasında sezon boyunca girdikleri nefes kesen mücadeleler haftalarca tansiyonu yüksek tuttu ve kıran kırana bir çekişmeye hepimiz şahit olduk. Kırılma noktası olarak benim gördüğüm müsabaka, Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı evinde misafir ettiği ilk maçtı. Fener’in Fred olmadan sahaya çıktığı müsabaka, akıllarda en sönük ve en heyecansız derbi mücadelesi olarak kaldı.Ligi ikinci bitiren Fenerbahçe ile üçüncü bitiren Trabzonspor arasında, sezon bitiminde oluşan 32 puanlık fark ise diğer takımların bu sene gözden geçirmeleri gereken bir ders olarak karşımıza çıkıyor. Gelecek sezona sağlam hazırlık yaparak dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho’yu transfer eden Fenerbahçe’nin bu adımı ise dünya basınında bile flaş bir yankı buldu. Teknik heyetin erken seçilmesi, Fenerbahçe’nin yıllardır aradığı yeni transferlerin uyumu bu sene sağlayacağının habercisi olabilir. Tabi ki Mourinho Hoca’nın kalitesi ve geçmişi tartışılmaz; teknik heyetin seçeceği nokta transferler ile Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Futbol Takımı, bu sene şampiyonluğa uzanacak en iddialı ekip olabilir. Bu transferlerin nasıl olacağı ise taraftarca şimdiden merakla bekleniyor. Gelelim bize…

İzmir’in göz bebeği kulüplerinden Göztepe’nin Süper Lig’e çıkması, şehirde ciddi bir heyecan oluşturdu. Göztepe’nin yapacağı iddialı transfer ile bu sene Avrupa Kupaları’na hak kazanmasını da dört gözle bekliyoruz. Göztepe’nin bu başarısındaki en büyük paylardan birisi ateşli taraftarı. Yeni sezonda taraftarın kulübü aynı kararlılıkla desteklemesi durumunda başarının kaçınılmaz olacağını öngörüyorum. Göztepe’nin teknik adamı Stoilov, sene içinde takıma katıldığı haftadan itibaren günden güne ciddi bir yükselişe geçtiğini de söylemezsek haksızlık etmiş oluruz. Bir başlık da Fenerbahçe Beko’nun Euroleague başarısına açmak gerekiyor. Normal sezonda son haftalarda bu başarısı ile Berlin’de Final Four’a katılmaya hak kazanan Fenerbahçe Beko, ligi arzu ettiği gibi sonuçlandıramadı. Bu sene yapılacak doğru hamlelerle önümüzdeki sezonda Final Four’da şampiyonluğu kucaklayacağına taraftarın inancı tam. Gelelim ateşten gömleğe… Fenerbahçe taraftarının gözü kulağı bu hafta yapılacak seçimli kongrede olacak. Eski başkan Aziz Yıldırım ve mevcut başkan Ali Koç, yeni dönem için girdikleri kıyasıya mücadeleyi genel kurul ile taçlandıracak. Önümüzdeki günler bu adayların taraftarı ve kongre üyelerini ikna etmek için verecekleri vaatler ve açıklamalarla geçecek düşüncesindeyiz. Açıkçası sonucunu tahmin etmenin çok zor olduğu bu yarışın nasıl nihayete ereceğini tüm spor camiası merakla bekliyor.

14 Haziran’da Milli Takımımızın da mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası başlayacak. Şampiyonada son zamanların en genç Milli Takım kadromuzun başarılı olacağına inancımız tam. Başarılar Millilerimiz!