16 değil 15 Temmuz’da

16-degil-15-temmuzda
Yunus KARAKAYA
17 Temmuz 2020

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. O gün destan yazan şehit olanlara Allah’tan rahmet dilerken, gazilere saygılarımı sunarım.
15 Temmuz 2016 tarihinde bırakın meydanlara çıkmayı, 2-3 gün sosyal medya hesabından paylaşım yapmayanlar bugün kahraman edasıyla atıp tutuyor.
O gün inlerinde saklananlar kripto FETÖ’cü olarak bugün börek, tavuklu pilav dağıtarak günah çıkarmaya çalışıyor.
Siz sanıyor musunuz FETÖ’cüler bitti.
Elbette hayır.
Uyuyan hücrelerin fırsat kolladığı malumunuzdur.
Ancak bu millet onlara bu fırsatı vermeyecektir.
Allah’ın izniyle istihbarat teşkilatımız, emniyet teşkilatımız kapsamlı sürdürdükleri çalışmalarla hepsini tek, tek tespit edip adalet önüne çıkaracaktır. Necip Türk Milleti birlik beraberlik ve maneviyatıyla bütünleşip tek yürek tek yumruk olduğu müddetçe ilelebet huzur ve refah içerisinde olacaktır.
Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Milletine namlu doğrultanları Allah kahır ismi hürmetine kahreylesin. Milli iradeye sahip çıkan milletimize tankını topunu doğrultup masum vatandaşlarımızın da hakkına girerek acımasızca kurşun sıkanlar bunun bedelini ne bu dünyada ne de öteki dünyada ödeyemeyeceklerdir. Vatanı için yuvasını terk edip sokaklara çıkarak şahadete yürüyen kahramanlarımızı unutmayacağız ve unutturmayacağız.
Başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere can vermeyi cana minnet sayan tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad mekânları Cennet olsun.
”Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.”
Son söz olarak şunu söylemek isterim siz 16 Temmuz’da meydana çıkanlara değil 15 Temmuz’un ilk saatlerinde meydanlarda olanlara inanın

KISA ZAMANDA ÇOK İŞLER BAŞARMAK

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un, 1 yıllık hizmet dönemini ve korona virüs salgını sürecinde yaptıkları çalışmalarını anlattığı lansmanı yakından takip ettim.
Önemli olan Başkan İduğ’un yakalaşık 14 ayda neler yaptığıydı. Kısa zamanda güzel işler başaran Başkan Mustafa İduğ’u tebrik etmeden de geçemeyeceğim. İyi bir tasarruf tedbiri uygulayan Mustafa başkan özkaynaklarını da iyi kullanarak Bornova’nın marka değerini arttırmış. O malum salgın döneminde de boş durmayan Başkan İduğ ve yönetimi oldukça güzel işler başarmış.
Bu arada toplantıyı organize eden Bornova Belediyesi çalışanlarını da hijyen kurallarına uygun bir çalışma yaptıkları içinde tebrik ederim.

MUTLULUKLAR

Tabiri yerindeyse elimizde büyüyen kızımız Avukat Fulden Elverir (Kocabaş), hayatını bilgisayar mühendisi Buğra Kocabaş ile hayatını birleştirdi. Bizde bu iki gencin mutluluklarına ortak olduk.

ADRESE TESLİM SÖZ
Yanında olduğum zaman değerimi bilmezsen, değerimi bildiğin gün beni yanında bulamazsın. N. Fazıl Kısakürek

Karaburun sahası Yarımada Oyunları

kinayi-getir-aney

Kınayı getir aney!