Birlikten güç doğar!

Özgen YILDIRIM
11 Nisan 2021

Sadece yüze yapılan bakımlar yetmez; güzellik baştan aşağıya gereken bir bütünlüktür… Her hafta size yazılarımla yeni yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Bu haftaki konumuz ise iki ayrı uygulamayı birleştirerek mutlu edici sonuçlar veren bir yöntem: RF + Mini Vakum!

20 yaşını geçmiş kadınların yüzde 80’inin selülit problemi yaşadığı tahmin ediliyor. Bir endüstri analizi sonuçları, 2005 yılında 14 milyon olan vücut şekillendirme uygulamalarının, 2015 yılında 40 milyon uygulamaya çıkacağı öngörülüyor. RF + minimal vakum cihazları vücut uygulamaları için bu büyüyen talebe, çapta küçülme ve selülit giderme de dahil olmak üzere çok güzel cevap verir.

Öncelikle radyofrekans yönetimini tanıtalım; Bu yöntem aslında sadece bir bölgesel zayıflama yönteminden ziyade, cilt germe, selülitleri yok etme ve bölgesel yağları parçalama bigi birden fazla işlevi bünyesinde barındıran bir tekniktir. Radyo frekansı ile zayıflama yöntemi radyo dalgalarından faydalanarak cilt altında odaklanan noktada yüksek bir sıcaklığın elde edilmesi ve bunun neticesinde cilt altındaki dokularda su kaybı yaşanması temeline dayanan bir tekniktir. Radyo dalgaları ile vücuttaki yağ dokularının parçalanması bu yöntemle mümkün olabildiği gibi cilt gerginleştirme ve gençleştirmek amacıyla derinin hemen altında meozderm tabakasında bulunan kolajen dokunun da kontrollü bir biçimde tahrişi amaçlanmaktadır. Radyo frekansları özel bir takım teknolojik cihazlar vasıtasıyla tedavi edilmesi amaçlanan bölgeye odaklanmakta ve bunun neticesinde yağ kitlesi ya da selülite neden olan adipoz kitleleri parçalanarak vücut dışına boşaltım yoluyla atılması fırsatları da doğmaktadır.

Şimdi sıra vakum terapiye geldi… Unutmayın, zayıf insanlarda bile selülit, kontür bozukluğu ya da bölgesel kalınlık görülür. Bazen de cerrahi bir takım müdahalelerden sonra cildin daha iyi toparlanabilmesi ve sıkılaşması gerekebilir. Vakum terapi, kilo ve bölgesel yağlanmanın neden olduğu bölgeleri sıkılaştırır ve inceltir. Selülitleri giderir. Liposuction gibi operasyonlardan sonra cildi toparlar. Kontür bozukluklarını giderir. Cilt yapısını sağlamlaştırır. Sarkıkları toplar. Lenf yapısının direnajını arttırır.

RF + minimal vakum cihazları, bi-polar radyo frekansı (RF), kızıl ötesi enerjisi, negatif basınç ve doku manipülasyonu etkilerini içeren Elos teknolojisine sahip bir cihazdır. Kızıl ötesi ve RF enerjilerinin sinerjik kombinasyonu cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Vakum ve özel olarak tasarlanmış silindirleriyle cildi manipüle ederek güvenli ve etkin enerji aktarımını sağlar. Kızıl ötesi ve RF enerjilerinin sinerjik kombinasyonu deriyi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Alınan sonuç, depolanan enerjinin metabolizmasını hızlandırır (lipoliz), lenfatik drenajı arttırır ve yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar. Sonuç: uygulama yapılan vücut bölgesinde çapta küçülme ve cilt yüzeyinde daha düzgün bir görünüm sağlar. Kısaca yapılan bölgeyi ütüler.

RF + minimal vakum cihazları teknolojisinin güvenliğini ve etkinliğini hem birden fazla merkezde yapılan klinik çalışmalarla hem de tüm dünyada birbirinden bağımsız yapılan uygulamalarda gösterilmiştir.

Unutmayın… Böylesi uygulamalarda alanında uzman kişileri tercih ederseniz sağlığınızı riske atmamış olursunuz…

Güzel bir hafta geçirin!

ramazanda-online-iftar

Ramazanı fırsat bilelim!

Aşı oldum!