CHP İzmir’de panik

chpde-muharrem-ince-istifalari-350-kisi-birden-ayrildi
Yunus KARAKAYA
11 Eylül 2020

Koronanın ihmale gelmeyecek salgın olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde İzmir’de düzenlenen Balkan Gecesine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın korona testi pozitif çıktı. Bunun üzerine geceye katılanlar ve birçok CHP’li paniğe kapıldı. Öztrak’la temas halinde olan tüm partililer ve sivil toplum kuruluşu üyeleri filyasyon ekibi tarafından teste tabi tutulacağı bildirildi.
CHP İzmir milletvekillerinden Kani Beko, Kamil Okyay Sındır, Sevda Erdan Kılıç, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu ve Devrim Barış Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şemside Yener, Balkan ve Makedonya göçmen dernekleri temsilcileri şimdi korona endişesine kapıldı.
Demek ki neymiş, korona ihmale gelmezmiş…

İLÇE BAŞKANI NEDEN İSTİFA ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Menderes İlçe Başkanı Gizem Ergün, görevinden istifa etti. Ergün’ün sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiği belirtilirken, yerine ilçe başkan yardımcılarından Kemal Koç seçildi.
Ama sular bir türlü durulmadı.
Her ne kadar Gizem Ergün’ün sağlık gerekçesini göstererek istifa ettiği açıklansa da işin perde arkasında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile yaşadığı sorunlar nedeniyle görevi bıraktığı dillendiriliyor. Hatta Kayalar’ın özel kalem müdürünün de görevinden alındığı öne sürüldü.

ÜLKÜCÜLER BURDA SİZ NERDESİNİZ?
İzmir Ülkü Ocakları üyesi yüzlerce Ülkücü, On İki Ada’nın statüsünün değiştirilmesi için 9 Eylül İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş gününde yürüyüş yaptı. Ülkücüler dosta düşmana vatanın bir karış toprağına göz dikilirse neler yapabileceklerini bir kez daha gösterdi. Ülkücüler Yunanistan’a göz dağı verirken sahi sizler neredeydiniz?

SIKINTI BÜYÜK
Göreve yeniden seçilen AK Parti Bayraklı ilçe başkanı Halil Polat’ı tebrik ederim. Ancak daha önce adaylığını açıklayan İlyas Bozkurt’un seçim öncesi zehir zemberek açıklama yaparak adaylıktan çekilmesi AK Parti teşkilatını sıkıntıya sokacağa benzer. Bozkurt geri çekilme sebebini ise şu sözlerle açıkladı;
“Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın yeni Ömerler bulun, dar kadroculuk yapmayın talimatlarına rağmen Genel Merkezde bazı genel başkan yardımcısı ve İzmir milletvekillerinin aldığı tek taraflı karar neticesinde, seçime tek adayla gidileceği aday dayatmaları ve açık açık delege listemizin daha önce olduğu gibi divan
Başkanlığı tarafından “400 delegenin tamamını getirseniz dahi delege listemizin işleme alınmayacağı” açık bir şekilde yüzümüze ifade edilmiştir. Bu nedenle teşkilat ve üyeleri yok etme, ötekileştirme işlemlerinin içinde olmayacağımızdan ve İl Başkanımızın ve il teşkilat başkanımızın direktifleri doğrultusunda hiçbir pazarlık içerisinde olmayarak seçime bizle birlikte hareket eden teşkilat mensupları ile katılmayacağımızı, partiden kopuşlarda bundan sonraki sorumluluğun Sayın Cumhurbaşkanımızı ayrı tutarak İzmirli genel başkan yardımcısı ve milletvekili ile il başkanı ve yönetimi, seçilen ilçe başkanı sorumluluğunda olduğunu belirtirim.”

gendrenin-kutu-romani-turkcede

Gendre’nin “Kutu” romanı Türkçe’de

Para blokajları