CHP’de sorunlar patlama noktasında

chpde-muharrem-ince-istifalari-350-kisi-birden-ayrildi
Yunus KARAKAYA
28 Ağustos 2020

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaklaşık 17 ay geçti ama CHP’li belediyeler hizmetlerinden çok skandallarıyla gündeme geliyor.
Urla Belediye Başkanı FETÖ’den görevden alındı. Bir diğer belediye başkanı suç örgütüyle birlikte adam vurdurmakla suçlanıyor. Menemen’in eski belediye başkanı silahlı saldırıya uğruyor.
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmesinin ardından, eşine “onursal koordinatörlük” vermesiyle gündeme geliyor.
Sözün özü hizmetleriyle gündeme gelmesi gereken belediyeler neden skandallarla konuşuluyor buna bir türlü anlam veremiyorum.
Menemen Belediyesi’nin eski belediye başkanı Tahir Şahin’in Foça’da silahlı saldırıya uğraması öyle basite alınacak bir olay değil.
Bu saldırının ardında kimler var?
Neden şimdi saldırıya uğradı?
Saldırı için neden Foça seçildi?
Saldırıyı gerçekleştirenlerin hedefinde başka belediye başkanları var mı?
Önümüzdeki günlerde hangi belediye başkanı savcılığa davet edilecek?
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’ın kulağı çekilecek mi?
Aslında CHP teşkilatlarında belediye başkanlarının böyle gündeme gelmesi büyük sıkıntıya sebep oluyor. Bu durum CHP’de önümüzdeki günlerde yaşanacak büyük sorunların habercisi olduğuna özellikle belirtmek isterim.

KUSURSUZ CİNAYET YOKTUR

Müge Anlı ne yaptı, etti bir cinayeti daha çözdü.
Herkesin yangında öldüğünü sandığı küçük Şiar Kılıç’ın vahşi bir cinayete kurban gittiği, genç bir doktorun dikkati, Müge Anlı ve ekibinin ısrarlı takibiyle ortaya çıktı.
Yangından 2 gün önce hastaneye giden Gülizar’ın doktora, 9 yaşındaki oğullarını kaybettiklerini söylediği ortaya çıkınca Şiar’ın ölümüyle ilgili sır perdesi aralandı. Şiar’ın annesi Gülizar ve eşi Hami birbirine düşünce olay çözüldü.
Bunlar yetmezmiş gibi Hami, hem Şiar’ı hem de kız kardeşlerini sopayla taciz ediyormuş. Gülizar da buna göz yummuş. Yani korkunç ötesi bir durum…
Hem olayın çözülmesine dikkatiyle katkı koyan genç doktor kardeşimi, hem de Müge Anlı ve ekibini tebrik ederim.
Ne demişler, “Kusursuz cinayet yoktur.”

HAYVAN SEVERLERE UYARI

İki genç veteriner Erdem Karayağcı, Bersan Sütçübaşı, “Delta Veteriner” adında bir klinik” açtı. Öncelikle bu genç kardeşlerimize işlerinde başarılar dilerim.
Genç kardeşlerimizin geçtiğimiz günlerde  bir can dostumuzu iyileştirdikten sonra yaptıkları paylaşıma dikkatinizi çekmek isterim.
İşte o paylaşım;
“Evinizde ilaçlama yapılırken ve yapıldıktan sonra dikkatli olmanızda fayda var. Evinizde ilaçlama yapıldıktan sonra evcil hayvanınızda kusma, solunum güçlüğü, salya artışı, istemsizce oluşan tikler, kasılmalar vb. anormal davranışlar gözlemliyorsanız size en yakın veteriner kliniğine gitmenizi tavsiye ederiz.”

ocak-ayi-burs-ve-kredi-odemeleri-basladi

SGK’da idari para cezaları

Köprüden önceki son masallar…