Düşünceler

insan-ve-yalnizlik
Ayşe Tuğçe PEKMEZCİ
22 Ağustos 2020

Bu hafta zihnimin içine davetlisiniz, delirmeceli toplanmalı düşüncelere hoş geldiniz…
Bakalım neler olmuş…
*
Sanki söyleyecek çok şey var da yazacak yok gibi, ne yazayım acaba?
*
Neden hepimizin parayla derdi var, az olsa sıkıntı, çok olsa da sıkıntı, e alınması hedeflenen bir sürü şey var, tedavi bekleyen de onlarca insan var!
*
Şimdi ben danışanıma 10 dakika erteleyeyim yazayım, dışarıdan geldim, duş alırım, koltuklar korona olmasın…
*
Altımda eşofman ile danışan görmeye de iyice alıştım, olmaz bu işler böyle.
*
Şu öz-çekim filtreleri insanların beden algılarını bozuyormuş. Bozar tabi! Burnum bi ayrı, ağzım bi ayrı… Neden çekilen 80 resim arasından bir tanesini beğeniyoruz peki?
*
Düğünde erik dalı çalmadılar, korona yasakladıysa demek ki..
*
Anneanne! Hadi gel kahve içip aşağıdaki arabalara bakalım, seni çok özledim!
*
Ev de ‘home ofis’ gibi oldu, gelenlere tontonlarımın resimlerini gösteriyorum, bir de ötmeli saatimiz var ama onu durdurmak zorunda kaldım, çok ötüyordu.
*
Şimdi ben Uzman Psikolog muyum, Uzman Psikolojik Danışman mı! Kafam karıştı, e psikoloji mezunuyum, yüksek lisansımı psikolojik danışmanlık alanında yapmış oldum. Aman! Çok da ayrı bölümlermiş gibi sanki!
*
Ama doğru Güzin Abla da değilim canım…
*
Şu psikofelsefe kitabına artık başlamalıyım. Oradan bana gelecek güzel şeyler var.
*
Bugün bir tekne istedim evrenden, tam tarifini de yaptım. Hani çoktan sahipmiş ve öyleymiş gibi hissetmek vardı ya, ağzımızdan çıkan her şey dalga dalga yayılıyordu, anlattım bunu çok, işte kendim için yapmaya başladım. Şöyle böyle özellikleri olan bir teknenin, 2 sene içerisinde çok güzel ve çok huzurlu koşullarda benim olabilmesi ve çok keyifli vakitler yaşatması için neler mümkün! diye sordum. Siz de sorun.
*
Deniz ne güzel! Bütün kötü enerjiyi çekip temizliyormuş gibi, şükürler olsun!
*
Psikolojik dayanıklılık ve psikoeğitim üzerine olan projem kitap bölümü oluyormuş, heyecanlıyım!
*
İçim sıkıldı, daraldım bak gene, neyin var Tuğçe’ciğim?, sen gene kendine terapistlik mi yapıyorsun? Ne var canım, psikologların içi daralamaz mı?
*
Bu giden ve geri gelmeyecek olan kaçıncı kadındı! Ne zaman bu eril yapı tehlikeli olmaktan çıkacak, nasıl çıkacak? Bir erkek çocuğum olsa, nasıl yetiştirmeye çalışırdım acaba? Peki ya bir kız çocuğum olsa! Ne ara bunları bu kadar düşünüp irdeleyecek kötülüğe geldik, nereye geldik?
*
Bence ben bu düşünceleri alayım, yazıya dökeyim, insanlar da okusun, belki kendilerinden bir şeyler görürler, belki hoşlarına gider. Aa ben de yapayım derler. Ya da göz ucuyla okuyuverirler öylece. Neyse 19:00 danışanım yaklaşıyor kalkıp bi hatırlama bir de kahve yapayım…

yurt-ve-pansiyon-ucretleri-alinmayacak

Ağustos 2020 prim teşviki ile ilgili detaylar

Alaçatı ve windsurf!