Yeni yıl neler getirir, neler götürür!

Yunus KARAKAYA
1 Ocak 2021

Öncelikle 2021 yılının tüm insanlığa sağlık, mutluluk huzur getirmesini dilerim.
Bu yılın neler getirip, neler götüreceğini bilemeyiz. Herkesin beklentisi öncelikle salgının bitmesi, ekonominin normale dönmesi.
Şimdi herkes 2020 yılın gidişini tıpkı gelişini kutladığı gibi. Nereden bilecektik ki ortada bir korona illeti çıkacağını, herkesi eve tıkayacağını. Ekonominin çökeceğini, herkesin maske ile sokaklarda dolaşacağını, günde 300 kişin öleceğini. Yıllar sonra torunlarımız, çocuklarına bugün yaşanılanlara anlattığında hikaye gibi geleceğinden eminim.
Değerli Ergun Dur Hocam’ın çocuğu, “Baba sen çocukken sen ne renk maske takıyordun?” diye sormuş. Tabii hocam çocuğa, kendi çocukluğunda maske olmadığını anlatıncaya  kadar bir hayli zorlanmış.
Evet, eskiden kanser, lösemi  ve çeşitli sağlık sorunları olup da maske takanlara öcü gibi bakardı insanlar. Bir de kaçarlardı. Şimdi maske takmayanlara öcü gibi bakıp, kaçıyoruz.

ÖRNEK OLDULAR

Değerli kardeşim  Mehmet Tekinalp’in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Tekinalp Holding, anlamlı ve güzel bir olaya daha  imza attı. Kızı Rojda Tekinalp ile kafa kafaya veren Mehmet kardeşim, bu sene  Selway Outlet’deki çözüm ortaklarına yılbaşı hediyesi göndermek yerine onlar adına SMA Derneğine bağışta bulunmuşlar. Adlarına yapılan bağış sertifikalarını çözüm ortaklarına yılbaşı hediyesi olarak göndermiş. Tekinalp Holding Yönetim Kurulu üyesi Rojda Tekinalp, “Bizlere en büyük hediye çocuklarımızın kahkahası. Bu yıl, geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığına kavuşması, gülümsemeye devam etmesi ve geleceğe umutla bakabilmeleri için SMA Derneği’ne bağışta bulunarak 2021’e güzel bir başlangıç yapmak istedik. Bizlere destek olan tüm çözüm ortaklarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Bizlere en büyük hediye çocuklarımızın kahkahası” şeklinde konuştu

SEDYEYLE GELDİ, YÜRÜYEREK ÇIKTI

Çanakkale’de beyin kanaması geçiren 53 yaşındaki Atilla Aktepe, sedyeyle getirildiği Borfiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 30 seanslık tedavi sonunda günlük yaşam aktivitelerinin tamamını kazanarak tam sağlığına kavuşup taburcu edildi. Benim de fizik tedavimin sürdüğü kurumun sağlık çalışanları iyileşip yürümeye başlayan Aktepe’yi pasta keserek uğurladı. Sağlığına kavuşmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Atilla Aktepe;
“Burada bana verilen moral, teşvik ve doğru tedavi beni ayağa kaldırdı. Şu anda tedavimin sonuna gelindi. Ayağa kalkmamda yardımcı olan başta fizyoterapistim Songül Yeşilyurt doktorum Gülzar Hasanova ve tüm ekibe çok teşekkür ederim” dedi.

Yeni yıl

yilbasinda-4-gun-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi

Yeniden başlıyoruz: Hazır mısın?