Devr-i daimdir, hayat, yaşam. Tıpkı dünya gibi döner durur, dönüşümdür bunun adı, aslı.  Kısır değil bereketli döngünün içinde. Gram eksilme olmuyor, artmıyor da dünya. Kilosunu koruyor, hep aynı. O kadar oburluğuna rağmen.  'Öbür dünya' diye söyleyen de vardır gerçeği 'Obur dünya'dır. Şiirini, türküsünü Cem Karaca derledi diye biliyorum Moğollar Grubu ile birlikte sese söze kavuşturdular; 'Dünya dünya yalan dünya/Karnı büyük obur dünya / Yedin yine doymadın mı?' diye seslenir, mübarek ulvi insanlarımızın adı da geçer'. ' Seni okuyup yazanı Yunus gibi ozanı, Koskocaman Pir Sultan'ı Hacı Bektaş-ı Veli'yi İmam Hasan Hüseyin'i O mübarek Mevlâna'yı Koca Mustafa Kemal'i, Yedin yine doymadın mı?' diye devam eder, enfes türküdür. İlk 10'uma girenlerdendir. Doğan büyür, gelişir, vakt-i zamanı gelir gidilir. Çok üzülürüz haliyle. Babam Mehmet Aydınoğlu 'Gidenin arkasından ağlamayın, bilemeyiz ne olduğunu belki de onlar bizim için üzülüyor, ağlamak yerine sağlığında yaşarken kadir kıymet bilin 'derdi. Kendi belli etmese ağlasa da. Hepsi nurlarda için kalsın, Allah rahmet eylesin. Şahsım adına yaşarken kıymet bilenlerdenim, öyle sanıyorum. Yine de ağlıyor, üzülüyor insan. Haftaya böyle başladık, hayat bu, ta kendisi. Beyaz atlara binip gidiyorlar, bir daha gelmemecesine. Her gün, her an, sizin bizim hepimiz herkes için durum bundan ibaret. 

ÖZGE KANBAY, AYŞE KIRAY, KAMİLE YEŞİLTEPE

Ağabeyi Şerif Ercan Milletvekili, Devlet Bakanı. Eşi, 3 evladının babası Selahattin Yeşiltepe, Emniyet Müdürü idi. Kaniye Kirezci hanım ile İstiklal Savaşı gazilerinden, Edirne Belediyesi Çiçekçisi Sezai Ercan’ın kızları. Gazeteci Televizyoncu, belgesel yapımcısı NTV Dış Yapımlar Sorumlusu Ahmet Yeşiltepe ile Filiz ve Fulya Yeşiltepe’nin anneleri, Kamile Yeşiltepe ablam vefat etti. 33 yıl önce 5 şubatta hayat arkadaşını kaybetti kolay değil, üç evlat yetiştirdi. 23 Şubat 2024'de de yaşama veda etti. Göztepe'nin ilk ve tek kadın yöneticisi. 90'lı yıllardan tanır, sever, takdir ederim. Tek gram kibiri, egosu yoktu asil, onurlu kadındı, eğilmedi, bükülmedi. Dimdik evlatlarını büyüttü. Yazdı yazardı, şair, güfte yazarı, şiir kitapları, köşe yazıları miras bıraktı. Çok sayıda bestelenmiş eseri mevcuttur. Yaşayacaksan böyle yaşa, işte. Dolu dolu yaşadı, yaşattı, eserler bıraktı. Hakkını helal et Kamile Abla, son görevime cami avlusuna gelemedim, ayaklarım gitmedi. Bir gün bir yerlerde, buluşma ümidiyle. Dürüst gazeteci, şimdinin onurlu, hak yemez İzmirspor'un vazgeçilmezi Ali Kıray ağabeyimin de anacığı Ayşe teyzemiz vefat etti. Manisalı, okumuş kızımız FİFA hakemi olacak diye yazdığım çok takdir ettiğim huyu, kendi güzel Özge Kanbay evladımızı kaybedeli, 5 yıl olmuş bile. Sevmediğim ama doğru sözdür; 'Hayat devam ediyor'. Gençlere sağlıklı, huzurlu, sporlu ömür diliyorum. İçinizi daralttıysam affola.

MİNİ MİNİ BİRİNCİLER

Yarınlarımızın umudu, mini mini minikler spor yapıyor. Böyle görünce çok seviniyorum. Cep telefonundan, evden uzak tutmak, salonlara, sahalara çekmek şart. Masa tenisi ilk göz ağrımdır. Çok severim, çok haber yaptık. Tekrar şahlandırmaktır çabam. İzmir Atatürk Stadı Masa Tenisi Salonu her zaman faaliyette. Hakemlerimiz Uğur Can (Ulusal), Aydemir Cengiz (Ulusal), Hüseyin Özalp (Uluslararası) Hasan Tahsin Bakan (Uluslarası) ile Cengiz Çakın Başhakem olarak görev yaptı. Minikler raketler coştu bir kere; Sıralama şöyle; KADINLAR; Hafsa Yurteri, Gülce Karabıyık, Esra Doyduoğlu, Beste Bahçeci, Azra Şentürk, Nisanur Karaman, Nil Karaca, ERKEKLER; Musab Durmuş, Muhammet Mustafa Yurteri, Cihan Poyraz Coşkunlar, Deniz Karayılan, Korkut Ata Altun, Aleksandr Abdurrahmanow, Deniz Tekin, Kadir Atabey, Ediz Demetoğlu. Yolunuz, bahtınız açık olsun evlatlar...