TOKİ Fetvası ve Filenin Sultanları

filenin-sultanlarinin-olimpiyat-kadrosu-aciklandi
Hakan SERBEST
17 Ocak 2020

Bu güzel memlekete gün geçmiyor ki bi yarım akıllı çomak sokmasın, bir kuyuya taş atmasın, saçma sapan bir konuda ülke gündemini değiştirmesin. Neden mi bahsediyorum?

VARAN 1
Haber sitelerinde ve ajanslarda yer alan ilk saçmalıkla ilgili kısa bir bilgi verelim: TOKİ’nin düşük ve orta gelirli aileler için başlattığı sosyal konut projesi faiz tartışmalarını da beraberinde getirdi.
“100 Bin Sosyal Konut Projesi”, TOKİ’nin diğer projelerinden farklı olarak devlet bankaları üzerinden sağlanan faizli kredilerle satılacak. Aylık 0,49’luk bir faizle 100 bin vatandaşa sunulacak projeye, Diyanet’e bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı’ndan, “Sosyal konut projesinden yararlanmak caizdir” fetvası geldi. Bunun üzerine İslamcı camiada “faiz” tartışması başladı.
İnsanın aklına ‘Diyanet İşleri’nin görevi TOKİ satışlarını artırmak mı’ sorusu geliyor mu gelmiyor mu? Allah aşkına bir sakin durun. TOKİ’nin evlerini satamaması Din İşleri Yüksek Kurulu’nun mu? İslam dinindeki batıllarla ilgili birçok konu henüz çözülememişken, gerçek İslam tam anlamıyla yaşanamıyorken, Sayın Cumhurbaşkanımızın hitabıyla ‘Çözülecek birçok sorun var iken ne yapmaya çalışıyorsun Ey Din İşleri Yüksek Kurulu’
Öncelikle böyle bir fetva veren kurul üyeleri uhrevi hayatlarıyla ilgili bir garanti mi aldılar. Kendilerine Cennet’in anahtarı mı vaat edildi. Yaptıklarının şirk koşmak olduğunun farkındalar mı? Öyle ki Veda Hutbesi’nde ‘Her türlü faiz ayaklarımın altındadır’ diyen 18 bin alemin Mustafası’ndan da mı utanmadınız! Ne diyeyim Allah sizleri bildiği gibi yapsın!

VARAN 2
Gelelim ikinci konunun bilgisini vermeye: Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi Belediye Başkanı eski MHP’li Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Almanya’yı yenerek Tokyo’da olimpiyatlara katılma hakkı elde etmesinin ardından sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunmuştu: “Allahu Teala’nın ‘Örtünün vücut hatlarınız belli olmasın’ emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da ‘Tokyo’ya gidiyoruz’ diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler, erkekler huzurunda açık saçık olarak değil”
Refah, Fazilet ve AKP kökenli olan ve son yerel seçimler öncesi de MHP’ye geçen Şahin, tepkiler üzerine mesajını kaldırırken MHP, Şahin hakkında, Filenin Sultanları ile ilgili paylaşımı nedeniyle parti tarafından soruşturma başlattı ve bu gereksiz adamı ihraç ettiğini duyurdu. MHP’nin bu girişimi yüreklere su serperken daha 4 yıl bu koltukta oturacak adını bile anmaktan hicap duyduğum bu başkancığa İçişleri Bakanı tarafından kayyum atanması gerektiği düşüncesindeyim.

5 yaş sendromu geldi çattı!

bugun-vizyona-giren-filmler-7

Bugün vizyona giren filmler