Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu'nu izliyor musunuz? Sadece 27 yaşına sığdırdıklarına şahit olmanızı tavsiye ederim. Motor sporlarında Kenan Sofuoğlu'ndan sonra izleyicisini bu kadar heyecanlandıran ve gururlandıran kaç sporcumuz var? 

Dünyanın dikkatle takip ettiği Razgatlıoğlu bir kez daha göğsümüzü kabarttı. 2024 Dünya Superbike Şampiyonası'nın (WSBK) İspanya'da yapılan 2. ayağının ilk yarışını birinci tamamladı.

Üstelik, yarışın son virajında yaptığı atakla zirveye ulaşan Toprak Razgatlıoğlu'nun atağı, 15 sene önce Valentino Rossi'nin yaptığı kusursuz geçişle kıyaslandı. 

Razgatlıoğlu, Superbike'ın ilk yarışında sezonun ilk zaferine ulaşmasının ardından, ikinci güne de superpole yarışını kazanarak başladı ve ikinci yarışta da podyumda yer aldı. Tüm dikkatleri üzerine çeken başarılı sporcu, "Takımımla gurur duyuyorum. Hep birlikte, sonunda kazandık. Barselona'da hiç kazanamamıştım ve bu benim hayalimdi. Artık biz de buradayız..." dedi. 

Birlikte çalıştığı efsane sporcu Kenan Sofuoğlu da Toprak'a olan güvenini şöyle özetlemişti: “Gerçekten kariyerim boyunca kendi kazandığım yarışlarda bile bu kadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Verdiğimiz emeklere ve bunca çalışmaya değdi. Toprak çok önemli yerlere gelecek. Beni geçebileceğine yürekten inanıyorum.”

Toprak'ın sıradaki hedefi Dünya Superbike Şampiyonası'nda Hollanda'daki yarışlar olacak. Ülkece destekleyeceğimize inancım tam.

Gençlere, yeni başarılara, güzel yarışlara, iyi haberlere öyle çok ihtiyacımız var ki. Tebrikler Toprak, gururumuzdun, umudumuz da oldun!

Etiketler: Toprak Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu, motorsporları