Günlerdir taksici Oğuz Erge'ye ve "insanlığına" ağlıyoruz. Sosyal medya hesaplarında, haber sitelerinde dolaşan görüntülerde, bu soğukta sokakta beklemesin, üşümesin diye aracına aldığı bir pislik tarafından kayledilişi kanımızı dondurdu. #insanlıköldü etiketiyle herkes yaşananlara isyan etti. 

Habere göre, Gaziemir’de 31 Aralık 2023 günü saat 03.30 sıralarında evli ve 2 çocuk babası Oğuz Erge’nin kullandığı taksiye, yüzünde medikal maske ve başında kapüşon bulunan Delil Aysal, müşteri olarak bindi.

Taksi şoförü Erge’yi bir süre taksiyi çeşitli adreslere dolaştıran Delil Aysal, ineceğini söyleyip cebinden para alır gibi yaparak, yanındaki tabancayı çıkardı.

Delil Aysal, arkasından peş peşe 3 el ateş edip taksici Erge’yi yaraladı. Ardından taksiyi ve şoförün cebini karıştıran Delil Aysal, Erge’nin kulaklık ve cep telefonunu çalıp, boş kovanları topladıktan sonra kaçtı.

Silah sesini duyan çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri, direksiyonun başında yaralı halde bulunan Erge’yi ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Burada tedaviye alınan Oğuz Erge, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Görüntülerde, taksi durduktan sonra cebinden para çıkarır gibi yapan Delil Aysal’ın tabancayla 3 el ateş ettiği ve kurşunların isabet ettiği taksi şoförü Erge’nin yan koltuğa doğru devrilip hareketsiz kalması yer aldı.

Zanlı Delil Aysal’ın tabancayla vurduğu Erge’ye ardından tokat atarak tepkisini ölçmeye çalıştığı, ardından üzerinde ve takside bir şeyler aradıktan sonra kaçtığı görüldü.

Bu pisliğin en ağır cezayı almasını bekliyoruz. Elbette alacağı ceza sokaklarda bir kötülüğün daha önlenmesine katkı koyacak; ama geride kalan yetimlerin, acılı eşin, arkadaşlarının yüreğine düşen ateşi söndürmeye yetmeyecek. 

Taksicinin, esnafın, kadının, çocuğun... Tüm milletin güven ve huzur içinde yaşayacağı günleri bekliyoruz. Bu canavarları caydıracak önlemler daha fazla ertelenmesin.