CHP’nin onurunu kurtaran Başkan

baskan-sengel-ve-chp-selcuk-arasinda-anlasmazlik-mi-var
Yunus KARAKAYA
4 Eylül 2020

CHP Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdir ediyorum.
Filiz hanım bu göreve gelesiye kadar birçok badireler atlattı.
Kendisini çok uzun, çakıllı, taşlı ve engebeli yolları aşarak önce aday oldu ve hedefine ulaştı.
Selçuk’un ilk kadın başkanı olan Filiz Ceritoğlu Sengel’in, seçim yarışında rakip partiler kadar, Vefa Ülgür taraftarlarıyla da mücadele ettiğini biliyorum. Filiz başkan öyle çalıştı ki, CHP’nin bir dönem önce AK Parti’ye kaptırdığı belediyeyi tekrar partisine kazandırdı. Bir nevi CHP’nin onuru kurtaran isim oldu.
2009 yılında CHP’den Selçuk Belediyesi meclis üyesi olarak başladığı aktif siyaset hayatına, 2014 yılında Selçuk ve İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP meclis üyesi olarak devam eden Filiz hanımın siyasette geleceğinin parlak olduğunun da altını çizmek istiyorum.
Enerji dolu bir insan olarak da Selçuk halkının da gönlünü kazanmayı başarmış bir isim.,
Türkiye siyaset sahnesindeki genç bir kadını belediye başkanı olarak görmek beni pek sevindirdi.

İNSANLIK ÇÖPLÜĞE GÖMÜLDÜ

İzmir’in Bornova ilçesinde 16 yaşındaki kız çocuğunun toprağa gömülü cesedinin bulunması Türkiye gündemine oturdu.
Olayın ortaya çıkmasından sonra sanıkların verdiği ifadeler, iddialar insanların tüylerini diken diken edecek nitelikteydi.
Ceren’in bir hafta önce iddiaya göre S.Ö. ve T.Y. ile birlikte uyuşturucu madde kullandığı ve fenalaşması sonucu öldüğü, daha sonra S.Ö. ve T.Y. tarafından moloz döküm alanına gömüldüğü ileri sürüldü.
Yaşanan bu olay, ülkemizde uyuşturucu kullanımın ne kadar küçük yaşlara düştüğünün bir göstergesiydi.
Kızın ölmesi veya öldürülmesinin ardından boğazının yutak borusuna kadar ıslak mendil sokulması, moloz döküm alanına götürülerek gömülmesi ve başında alkol alıp döner yenilmesi hangi sapkın zihniyetin eseridir onu anlamakta zorluk çekiyorum.
Yaşanan olayın günlük olarak kiraya verilen evlerinde yeterince denetlenmediğini de ortaya çıkmış oldu.16 yaşındaki bir kız çocuğunun üstelik akli dengesinin yerinde olmadığını da düşünürsek nasıl bu eve alındığı da başka bir soru işareti.

HAREKETLERİNE BAKIN

Liman Psikoloji’nin sahibi Psikolog Şenel Karaman’ın uyuşturucuyla ilgili yaptığı şu uyarıları lütfen kulak ardı etmeyin.
Çocuğunun uyuşturucu kullanıp kullanmadığını anlamak isteyen ebeveynler çocuklarının sözlerine değil hareketlerine bakmalılar.
Uyuşturucu madde kullananlar yalanları ortaya çıkacağını bilseler bile kullanmadıklarını söylerler. İçgüdülerinize güvenin bir şeylerden şüphelenmişseniz doğru çıkma olasılığı vardır. Araştırın, gözlemleyin ve kullanıp kullanmadığını öğrenin.
Uyuşturucu  kullananlarda iştah azalması, uyku sorunları, kilo kaybı, bazen öfke, saldırganlık ve huzursuzluk gibi belirtiler görülür. Duygu durumunda o anla ilgisi olmayan değişiklikler olur.
Arkadaş çevresinde değişiklik olmuş ya da hiç de içinize sinmeyen arkadaşları varsa şüphelenmelisiniz.

bakan-selcuktan-flas-tatil-ve-lgs-aciklamasi

Şu öğretmenler olmasaydı

izmirdeki-dugunde-koronavirus-halaya-katildi

Aklımda deli sorular