Seçimlere az bir süre kala siyasi partilerde aday adaylık yarışı başladı. Seçimler partiler içinde temizlik zamanıdır. Genel başkanlarına aykırı düşünce de olanlar teker teker temizlenir. Dosyalar ha...

Seçimlere az bir süre kala siyasi partilerde aday adaylık yarışı başladı. Seçimler partiler içinde temizlik zamanıdır. Genel başkanlarına aykırı düşünce de olanlar teker teker temizlenir. Dosyalar hava da uçar, aday adayları partilerinin genel merkezlerine ispiyon üstüne ispiyonda bulunur birbirleri aleyhinde hazırladıkları dosyaları Ankara’ya gönderirler. Adaylık yarışında rakiplerini ne kadar ekarte ederlerse şansları artar. Bir de FETÖ’cüler var. Uyuyan hücreler partilerin içinde sızabilmek için her türlü yolu denerler. Bu seçimler de AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de çok önemli. Parti içinde uyuyan FETÖ hücrelerini ortaya çıkartıp, mevcut olanları bir daha aday göstermemesi gerekiyor. Tekrar partiye sızmaya çalışanlara da izin vermemesi lazım. Öyle isimler var ki AK Parti içinde etkin göreve gelerek FETÖ hücresini yeniden canlandırmak için çabalıyorlar. Mesela İzmir’i ele alalım, babası yıllarca FETÖ örgütü ile yatıp kalkmış, finansman desteği sağlamış hatta sahip olduğu işyeri kapatılmış şimdi vekillik veya il başkanlığı hayali kuruyor. Buna Reisin izin vermemesi gerekiyor. AK Parti ile AKP’lilerin ayrımı iyi yapılmalı, kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı. Atalarımız ne demiş, “Otu çek, köküne bak.” Kişinin kimliğini doğru olarak öğrenmek isterseniz soyuna sopuna bakınız.

HAMZA DAĞ ADAY OLMAYACAK

AK Parti’de ise en çok merak edilen konuların başında “3 dönem kuraları” geliyor; çünkü partinin önemli isimleri tüzük gereği 3 döneme takılıyor. 60’ın üzerinde milletvekilinin 3 dönem kuralına takıldığı ifade edilirken, AK Parti’nin bu konuda nasıl bir tavır alacağı merak ediliyor. Üç döneme takılan milletvekillerin bazılarının başvurusunu yaptığı, bazılarının ise kararı beklediği öğrenildi. Bu isimlerden birisi olan Hamza Dağ, 3 dönem kuralına takılmasına rağmen aday adaylığı başvurusunda bulundu. Ancak edinilen bilgiye göre Hamza Dağ 3.dönem kuralına takıldığı için aday olmayacak.

YAZICIOĞLU’NUN SIR ÖLÜMÜ

Muhsin Yazıcıoğlu sevdalıları, şehit liderlerinin katillerini arıyor. Aradan geçen onca yıla rağmen Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesinin ardındaki sır perdesi hala aralanamadı. BBP’nin eski İl Başkanı Ahmet Bereket, Muhsin Yazıcıoğlu sevdalılarıyla birlikte kurduğu AKSAÇLILAR Derneği Başkanı olarak şehit liderinin ölümünden sorumlu olanları bulmak için yoğun gayret sarf ediyor. Bereket, “Haklılar. İş, güç. Siyasette yer kapma mücadelesi, dünyalık işler. Velhasıl kelam, konu dava adamlığı olduğunda, kendinden büyük Türk büyüğü, dava adamı yok zannedenler. Ben geçmişte şunu yapmıştım bunu yapmıştım diye ortada gezenler. Vallahi de, billahi de, sizin dava adamlığınız da, aynı sizin gibi koskoca bir yalan. Siz dünyalık işlerinizle, türlü mazeret ve yalanlarınızla, ancak kendinizi kandırsınız. Unutmayın! Muhsin'in yetimleri, hesap kitap yapmadan Muhsin'ce duruşla, hareketin merkezinde nöbette. Az kaldı. Demedi demeyin ”diyor. Bu arada bugün Cuma namazının öncesi Konak Yalı Camii’nde Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimiz için mevlid okutulacak. Davetlisiniz.