Haydaaa!! Bu da nereden çıktı demeyin. Bakmayın siz o üst volümden DEM’lenme çıkışlarına. Genel Merkezler atıp tutuyor. Vatan, Bayrak, Ezan bir yanda, ekonomi öteki yanda. Ama tabanda öyle kampanyalar yapılıp, öyle sloganlar üretiliyor ki küçük dilini yutarsın. Sanki seçim değil kabare. İşte en son örnek. Bayraklı’da genç avukat arkadaşımız işi erken çözmüş. Bakmış ki vaadlere, hizmete filan kimse takılmıyor. Göğüs dekolteli bir fotografına şuh bakışlarını da eklemiş; her yanı süslemiş. Slogan da net hani: Arada kalma yanımda kal!
Sen bu milleti tam tanımıyorsun galiba başkanım. Takibe takip filan sökmez. Sandık instagrama benzemez. Gerçi bu daha ne ki: Yurdumum siyasetçileri öyle sloganlar üretiyor; öyle iddialarla sandığa gidiyor ki aklın almaz. Yerel seçimlerde en yaygın strateji bi kere isme vurgu yapmaktır. Her şey yalan; Gökhan GERÇEK
Nasıl? Daha iyisi de var. Oylar çöpe değil Karaçöp’e: Osman Karaçöp.
Bu tam uymadı ama un var şeker var, helvacı lazım. Tabi ki Şeref Helvacı.
Eh işte. Ya kafiye de olsa. Yüreğir’e derman, adı Kamuran. Vay şarkı sözü gibi. İkinci sırada kendini mesleğiyle ön plana atanlar var. Samsun için doğru tedavi: Dr. F.. Aydın. Gözün aydın Kapaklı doktor ayağına geldi. Sanki özel hayattaki işi belediye de ne işine yarayacaksa. Narlıdere’nin artık hakimi var: Emekli Hakim ..

ÇOK İTİCİ

Bence çok itici. Bir de seçmene şirin görünme stratejisi var. Kağıt üstünde gayet masum görünse de dengeyi tutturmak şart. Bıcır bıcır muhtar adayı; Gıcır gıcır Ambarlı. Sence olmuş mu? Hemen bi kategori yapalım. İsyan edenler: Ben değil de kim; şimdi değil de ne zaman. Aklı karışık olanlar:  Ölümsüzlük egosunu tatmin etmek için adayım: Dr. Tuğrul… Olaya hizmet odaklı bakanlar: Bana verene ben de veririm: Muhtar adayı Sofi… Yüksekten uçanlar:  Açken sen sen değilsin; Açlığı yok et … Mahallesi Muhtar adayı. Abicim sen muhtar adayısın. Koskoca bakanlar, cumhurbaşkanları açlığı yok edemiyor. Sen nasıl yapacaksın? Ama benim en çok sevdiğim mizah sevenler. Başın düşerse dara, Muhtar adayını ödemeli ara. Tin Tin Tin: Muhtar Selattin. Nasıl? Ama en taktir ettiğim Samsun’daki Alaattin Bey. Adam üşenmemiş stüdyoda objektifin karşısına geçmiş. Poz verip; afiş yaptırmış. Altına da Muhtar Adayı (Değilim) Niye diye sorma. Kafanı boş yere yorma! Yazdırıp, seçimi bitirmiş. İster ister gülün, ister halimize bakıp ağlayın. Durum bu. Sandıktan sonra kimlerin seçileceğini, bizi nasıl yerel yönetimlerin beklediğini aşağı yukarı sloganlarla kendini belli ediyor. 31 Mart sonrası için siz siz olun büyük ümitlere kapılmayın.