Ege Telgraf sütunlarında 1 Ekim 2016 Cumartesi günü başlayan yazı yolculuğumuz, tam yedi buçuk yıl sonra bugün, 1 Nisan 2024 Pazartesi günü sona eriyor.
Gazetenin yayınlanmadığı bayram tatilleri dışında hiç ara vermediğimiz bu uzun yolculukta, yüzlerce köşe haberini okurlarımızın ve karar alıcıların gündemine getirmeyi başardık. Pek çok köşe haberimiz TBMM’de soru önergelerine konu olurken, tek amacımız, okurlarımızın anayasal özgürlüğü olan haber alma haklarına duyduğumuz saygıydı.

Herhangi bir kişi, kurum, siyasi parti, sosyal gruplaşma aidiyetine girmeden; Allah’ın bana verdiği zekâyı, yarım akıllı cemaat ve tarikatların sözde liderlerine kiraya vermeden; haber kaynaklarımız ile her zaman bir yumruk mesafesini koruyarak; doğru bildiklerimizi elimizdeki verilere dayanarak sizlerin değerlendirmelerine sunduk.

Çok övgü aldık, daha az sövgü işittik.

Gazeteciliğin en temel kuralı olan “yanıt hakkına saygı gösterme” ilkesine, çoğu kez can sıkacak kadar çok özen gösterdik.

Sürçü lisan eylediysek affola…

Başta Genel Yayın Yönetmenimiz Aylin Suphandağlı olmak üzere bu özgürlük alanını bana tanıyan tüm arkadaşlarıma, dostlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza ve ağabeylerimize de Tanrı’dan rahmet diliyorum.

İzmir basınının 65 yıllık güçlü markası Ege Telgraf’a daha nice güzel haber yolculukları temennisi ile…